Ogłoszenia 7 czerwca 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Najświętszej Trójcy

Słowo życia z aklamacji przed dzisiejszą ewangelią: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, Bogu, który jest i który był, i który przychodzi”.

– 11 czerwca w czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała.
Zapraszam na procesję i Mszę świętą do Ojcowa na godz. 7.30. Proszę o przygotowanie czterech ołtarzy wystawienia, tak samo jak w minionych latach. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 10. Następne Msze św. w tym dniu o godz. 12. w Grodzisku i o 18. w Ojcowie. – 13 czerwca w sob. o godz. 18. w Grodzisku – Msza św. i nabożeństwo fatimskie, zapraszam. Miesiąc czerwiec poświęcony jest modlitwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie po wieczornej Mszy św. modlimy się litanią do Serca Jezusowego. Zachęcam również do tej modlitwy w kręgu rodzinnym.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
8 VI – św. Jadwigi Królowej; 11 VI – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało; 12 VI – bł. Józefa Pawłowskiego, męczennika z naszej diecezji; 13 VI – św. Antoniego z Padwy, kapłana i dra Kościoła.

– 8 VI pn. w Ojcowie o 18. – Msza św. dziękczynno błagalna w int. Anny z ok. rocz. urodzin;
– 9 VI wt. w Grodzisku o 18. – za śp. Marię i Stanisława Piekaj;
– 10 VI śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Antoninę Ptaszkowską;
– 11 VI czwartek

– po procesji o 7.30. – za Parafian;
– o 18. – za śp. Tadeusza Kapustę;
– o 12. – o zdrowie i Boże bł. dla rodziny;
– 12 VI piątek
– o 16. w Grodzisku – ślub Magdaleny Tokarczyk i Macieja Barczyka;
– o 18. w Ojcowie – za śp. Kazimierza Kościańskiego;
– 13 VI sobota
– o 14. – ślub Anity Ziober i Dawida Pytel;
– o 15.30 – ślub Justyny Smalcerz i Piotra Miśkiewicza;
– w Grodzisku
– o 18. – o Boże bł. dla rodziny za wstawiennictwem MB Fatimskiej i św. Antoniego;
– 14 VI niedziela

– o 8. – z śp. Teodorę, Stanisława, Annę, Marcina Kantorów, Eleonorę i Marcina Gorajczyków; – o 10. – za śp. Helenę i Andrzeja Starczyńskich, Janinę Adamczyk;
– o 18. – za śp. Władysława i Kazimierza Dziedziców;
– o 12. – za śp. Piotra Majewskiego.

Z prasy katolickiej:
W Tygodniku Gość Niedzielny: – Ludzkość w obłędzie. W miarę budowy świata sprawiedliwości społecznej walka ras i płci się zaostrza. – Rycerze codziennej pomocy. Kim są kawalerowie maltańscy?
W Tygodniku Niedziela: – Odpowiedzialny biznes. Z wolna opada kurz po pierwszej bitwie z wirusem. Czego nas ten czas nauczył? – Nasz Bóg to Trójca Osób Bożych. Jak wytłumaczyć to, kim jest nasz Bóg?

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia licznych łask Bożych i zdrowia.