Ogłoszenia 26 lutego 2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na VIII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z proroka Izajasza: „Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu, ta, która kocha syna swego łona? A nawet gdyby ona zapomniała, Ja nie zapomnę o tobie” – mówi Pan.

W liturgii Kościoła wspominamy: – 1 III – przypada Środa Popielcowa, rozpoczyna ona Okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. W czasie Wielkiego Postu będziemy się przygotowywać poprzez udział w nabożeństwach pokutnych, w rekolekcjach i poprzez osobiste nawrócenie do przeżycia tajemnicy paschalnej, naszego odkupienia przez krzyż, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. – 4 III – św. Kazimierza Królewicza; – Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitwy o Trzeźwość Narodu. Dzisiaj też przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 27 II pn. – w Grodzisku o 17 – w pewnej intencji;
– 28 II wt. – Msza św. tylko rano o 7. w kaplicy św. Br. Alberta;
– 1 III śr. w Ojcowie o 17. – za Parafian;
– 2 III czw. w Ojcowie – o Bożą opiekę i zdrowie dla Agnieszki i Krystyny;
– 3 III – pt. w Ojcowie o 17. – int. wolna;
– 4 III w sob. w Ojcowie o 17. – za śp. Helenę Bloch, Stefanię i Bolesława Cabajskich;
– 5 III w niedzielę
w Ojcowie:

– o 8. – za śp. Kazimierę i Stanisława Miodek i ich rodziców;
– o 10. – za śp. Kazimierę, Jana i Zbigniewa Świerczyńskich, zam. córka z rodziną;
   w Grodzisku
– o 12. – za Parafian.

Msza św. w Środę Popielcową w Ojcowie o godz. 17.
W I-szy czwartek miesiąca po Mszy św. modlitwa o nowe powołania w Kościele.
W I-szy piątek miesiąca w Ojcowie od godz. 16.00 możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania, 16.30 – Droga Krzyżowa, a po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa do Najśw. Serca Jezusowego. W niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 8 nabożeństwo Gorzkich Żali.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:

– W najnowszym numerze Niedzieli m.in.: – Nieprzemijające orędzie – Fatimska droga ocalenia świat; Czwarte przykazanie dekalogu – Szacunek dla rodziców, to pierwsze przykazanie, które odnosi się do relacji między ludźmi.
– W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: – Odwaga wiary czy kapitulacja? 30 lat po śmierci ks. Franciszka Blachnickiego. – Jesteśmy im to winni. O kulisach powstania Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.