Ogłoszenia 5 marca 2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu

Słowo życia z Ewangelii św. Mateusza: „Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”.

Zachęcam, abyśmy w czasie Wielkiego Postu poprzez udział w nabożeństwach pokutnych: w Drodze Krzyżowej, w Gorzkich Żalach, w rekolekcjach oraz poprzez osobistą modlitwę nawrócili się całym sercem do Boga.

Droga Krzyżowa w Ojcowie w piątki o 16.30, a w niedziele po Mszy św. o godz. 8 nabożeństwo Gorzkich Żali.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 6 III pn. – w Grodzisku o 17 – za śp. Kazimierę, Mariana, Marię i Jana Traczów;
– 7 III wt. w Grodzisku – o Bożą opiekę i zdrowie dla Bogdana;
– 8 III śr. w Ojcowie o 17. – za śp. Jana, Agatę, Jadwigę i Mikołaja Katarzyńskich;
– 9 III czw. w Ojcowie  o 17. – za śp. Katarzynę Gądek w rocz. śm.;
– 10 III – pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Józefę, Antoniego i Wacława Boroniów;
– 11 III w sob. w Grodzisku o 18. – za śp. Danutę Opalską;
– 12 III w niedzielę
w Ojcowie:

– o 8. – za śp. Mieczysława Srokę w 2 rocz. śm.;
– o 10. – Msza św. dziękczynno – błagalna o Bożą opiekę dla rodziców, zam. córka;
   w Grodzisku
– o 12.  – za śp. Wiesławę i Adama Sawula.

Zapraszam na katechezy przedmałżeńskie w tym tygodniu od piątku do niedzieli do Ośrodka w Grodzisku. Początek spotkań w piątek o godz. 18.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:
– W najnowszym numerze Niedzieli m.in.: – Cudowne uzdrowienia  –  medycyna odkrywa wartość religii; – Unia Europejska na fundamencie czy na piasku – wywiad z prof. Ryszardem Legutką; – Znak dla Polski i Europy. Sługa Boży kard. August Hlond – kolejny krok na drodze do beatyfikacji.
– W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: – Fatima 1917-2017. Główne orędzie Fatimy streszcza się w haśle „Pokutujcie!” – Kobiety potrzebują wsparcia. O przyczynach czarnych protestów i ich realnych alternatywach mówi dr Maria Rogaczewska; – Czyściec na Czerwonym Jeziorze – wyspa pokutników w Irlandii.

Wszystkim Paniom z okazji Dnia Kobiet składam najlepsze życzenia opieki Matki Bożej i licznych darów Bożych. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam też najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.