Ogłoszenia 19 lutego 2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Pierwszego Listu św. Pawła Ap. do Koryntian: „Czy nie wiecie, że jesteście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest święta, a wy nią jesteście.”

W liturgii Kościoła wspominamy: 22 II – święto Katedry św. Piotra i Pawła; 23 II – św. Polikarpa, bpa i męczennika.

– od 20 do 22 II – Msza św. tylko rano o 7. w kaplicy św. Br. Alberta;
– 23 II czw. w Grodzisku o 17. – o zdrowie i szczęśliwą operację dla Elżbiety;
– 24 II pt. w Grodzisku o 17. – o dar zdrowia dla Elizy, zam. wujek i babcia ;
– 25 II w sob. w Grodzisku o 17. – o zdrowie i Boże bł. dla Magdy z ok. 40 rocz. urodzin;
– 26 II w niedzielę

– o 8. – w int. Zofii w rocz. urodzin, o zdrowie, Boże bł. i potrzebne łaski;
– o 10. – za śp. Helenę i Andrzeja Starczyńskich;  podczas Mszy św. chrzest przyjmie Julian Paweł Drozdzowski;
– o 12. – za śp. Kazimierza i Władysława Dziedzica, Mariannę, Józefa i Wacława Madejów.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.: – Nadworny lekarz Pana Boga. Cuda zdarzają się także i dzisiaj, mimo że niektórzy uważają, iż to niemożliwe. O uzdrowieniach w Lourdes; – Naprawianie polskiej szkoły (głos w debacie o edukacji)
– Czesław Niemen – ciekawa historia z ubiorem artysty.
W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: – Wobec nowych wyzwań – jaka będzie przyszłość UE? – O płycie „Niemen mniej znany” opowiada Natalia Niemen;
– Duchowość Średniowiecza – to nie była mroczna epoka. Do Gościa Niedzielnego dołączono płytę z programem do wypełniania pitów.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.