Ogłoszenia 12 lutego 2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ewangelii św. Mateusza: „Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę bowiem, powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni.”

W liturgii Kościoła wspominamy: 14 II – św. Cyryla, mnich, i Metodego, biskupa, patronów Europy, święto; 15 II – bł. Michała Sopoćki, prezbitera.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 13 II pn. w Grodzisku o 17. – za śp. Ewę Madejską, Annę Rutkę, Stanisława Madejskiego, Franciszka Rutkę, Annę Bień i Stanisławę Górską, zam. rodz. Madejskich;
– 14 II wt. w Ojcowie o 17. – za Parafian;
– 15 II śr. – Msza św. tylko rano o 7. w kaplicy św. Br. Alberta w Ojcowie;
– 16 i 17 II – int. wolne;
– 18 II w sob. w Ojcowie
– o 14. – ślub Małgorzaty Mida i Bartłomieja Heród;
– o 17. w Grodzisku – za śp. Stanisławę;
– 19 II w niedzielę
w Ojcowie:

– o 8. – o zdrowie i Boże bł. dla Ewy z ok. 50 rocz. urodzin, zam. syn;
– o 10. – za śp. Władysławę Ornat;
   w Grodzisku
– o 12. – za śp. Irenę Walewską, Juliana i Agnieszkę Waltowskich, Marię Madejską.

Dziękuję za ofiary pieniężne złożone w tym ostatnim czasie przez kilka rodzin na poczet planowanych prac w Parafii w wysokości 400 zł.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:
– W najnowszym numerze Niedzieli m.in.: – Francja i laicki dżihad: Rozmowa Włodzimierza Rędziocha z kard. Paulem Poupardem o walczącej laicyzacji we Francji; – Miłosierdzie zapisane w genach: Wychowała się w luksusach. Kiedy dorosła, postanowiła poświęcić się chorym. Na kolejnym etapie służby cierpiącym dostrzegła potrzebę rozwijania pielęgniarstwa domowego i znalazła sojusznika w osobie krakowskiego biskupa – Karola Wojtyły. Mowa o służebnicy Bożej, pielęgniarce, Hannie Chrzanowskiej.
– W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: – Krzywda alimentacyjna: Rodzic, który porzucił dziecko, zadaje mu cierpienie. Krzywdzi je po raz drugi, gdy nie płaci alimentów. – Religia własnego „ja”: „Bądź sobą”; „Słuchaj siebie”; „Ufaj sobie i idź swoją drogą” – te hasła brzmią w reklamach i w poradnikach radzenia sobie z życiem. Paul Vitz zwraca uwagę, że znaczna część psychologii stała się humanistyczną religią opartą na kulcie „ja”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.