Ogłoszenia 31 maja 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

Słowo życia z aklamacji przed dzisiejszą ewangelią: „Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych i zapal w nich ogień swojej miłości”.
Dzisiejszą Niedzielą Zesłania Ducha Świętego kończymy czas Wielkanocy i powracamy do czasu zwykłego w liturgii Kościoła. Jutro rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony modlitwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie po wieczornej Mszy św. będziemy się modlić litanią do Serca Jezusowego. Zapraszam.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: 1 VI – NMP Matki Kościoła, święto; 3 VI – św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; 4 VI – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; 5 VI – św. Bonifacego bpa i męczennika. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Z racji pierwszego piątku miesiąca 5VI od godz. 17.30 w Ojcowie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. W sobotę 30 maja w Katedrze Kieleckiej święcenia kapłańskie przyjęło 11 diakonów naszej diecezji. Pamiętajmy o modlitwie za neoprezbiterów.

– 1 VI pn. w Kaplicy św. Br. Alberta o 7. – za Parafian; – o 18. w Grodzisku – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Jana i Agnieszki Boroń;
– 2 VI wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Antoninę Ptaszkowską;
– 3 V śr. w Grodzisku o 18. – w int. ofiarodawcy;
– 4 VI czw. w Ojcowie o 18. – o święte i charyzmatyczne powołania kapłańskie i zakonne oraz za ks. Proboszcza;
– 5 VI pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Jana Wilka w 25 rocz. śm. i za Reginę Wilk w 8 rocz. śm.;
– 6 VI sb. w Grodzisku o 18. – za Przyjaciół;
– 7 VI niedziela

– o 8. – z śp. Józefa Mosurka w 10 rocz. śm., zam. żona;
– o 10. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Katarzyny i Łukasza Tarapacz w 9 rocz. ślubu;
– o 18. – o Boże bł., opiekę MB i zdrowie dla Joanny i Tomasza Kocjan w 6 rocz. ślubu;
– o 12. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Bruna w 1 rocz. urodzin, zam. rodzice.

Dziękuję jednej rodzinie za ofiarę na potrzeby parafii w wysokości 400 zł.

Z prasy katolickiej:
W Tygodniku Gość Niedzielny: „Dlaczego Kościół zaczął kanonizować dzieci?”
W Tygodniku Niedziela: „Kto dziś idzie za Jezusem?”

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia licznych łask Bożych i zdrowia. Wszystkim dzieciom z okazji ich jutrzejszego święta życzę dużo uśmiechu, miłości najbliższych i przyjaźni P. Jezusa.