Ogłoszenia 10 maja 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocy

Słowo życia z Ewangelii św. Jana: Pan Jezus powiedział do swoich uczniów: „Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! … Ja jestem drogą i prawdą, i życiem”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
13 V – NMP z Fatimy; 14 V – św. Macieja Ap., święto; – 16 V – św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. 13 maja, na Grodzisku, po Mszy św. o godz. 18, zapraszam na nabożeństwo fatimskie połączone z modlitwą różańcową.

– 11 V pn. w Grodzisku o 17. – za śp. Wojciecha w 15 rocz. śm., Edwarda w 10 rocz. śm. i Leszka w 3 rocz. śm.;
– 12 V wt. w Ojcowie o 18. – Msza św. dziękczynno błagalna w int. Grzegorza z ok. 50 rocz. urodzin, o Boże bł. i zdrowie;
– 13 V śr. w Grodzisku o 18. – o zdrowie dla Kazimierza;
– 14 V czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Bogumiłę;
– 15 V pt. w Grodzisku o 17. – o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski dla Zofii i Zosi;
– 16 V sb. w Ojcowie o 18 – za śp. Zofię Bąk w 1 rocz. śm., zam. mąż z dziećmi;
– 17 V niedziela

– o 8. – za śp. Mikołaja, Jana i Stanisławę Miklasińskich;
– o 10. – za śp. Zofię Wawro; ;
– o 18. – za śp. Antoniego Tadeusza Boronia;
– o 12. – za śp. Genowefę Leszczyńską i Włodzimierza Żurka.

Z prasy katolickiej:
W Tygodniku Gość Niedzielny polecam: Co będzie po? Nie wiemy, kiedy i jak skończy się epidemia. Wiemy, że na wiele rzeczy spojrzymy inaczej. Co może zmienić się na trwałe, a co tylko na chwilę?
W Tygodniku Niedziela temat numeru: Polska wysycha.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia licznych łask Bożych i zdrowia.