Ogłoszenia 3 maja 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocy

Słowo życia z Ewangelii św. Jana: Pan Jezus powiedział: „Ja jestem bramą owiec… Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie, i miały je w obfitości”.

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Niedzielę Dobrego Pasterza. Modlimy się o święte i charyzmatyczne powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Modlitwą wspieramy seminarzystów przygotowujących się do posługi w Kościele. Zapraszam w każdy pierwszy czwartek miesiąca na Msze św., na których modlimy się w tych intencjach. Dzisiaj też dziękujemy Bogu za wolną Ojczyznę i prosimy, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski, oddalił od nas wszelkie zło, które zniewala: egoizm, pychę, prywatę, nieuczciwość, kłamstwo i nienawiść. Aby umocnił wśród nas wzajemną troskę, odpowiedzialność i miłość społeczną.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
4 V – św. Floriana męczennika, patrona strażaków; 6 V – św. Apostołów Filipa i Jakuba, święto; – 7 V – NMP Matki Łaski Bożej, Patronki kieleckiej katedry, święto; – 8 V – uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego Patrona Polski i naszej diecezji. W tym dniu o godz. 18. uroczystość odpustowa w kościele w Grodzisku, któremu patronuje św. Stanisław. Zapraszam! W miesiącu maju, po Mszy św. wieczornej, modlimy się Litanią Loretańską do Matki Bożej.

– 4 V pn. w kaplicy św. Br. Alberta o 7. – za Parafian; – w Ojcowie o 18. – za śp. Balbinę i Franciszka Mosurków oraz za zm. z rodziny;
– 5 V wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Anielę i Józefa Jastrzębskich,  Pawła, Annę, Władysława, Piotra, Wiktorię i Mariannę Zdulskich, Edwarda Jastrzębskiego;
– 6 V śr. w Ojcowie o 18. – w int. Józefy z ok. 85 rocz. urodzin, o zdrowie i Boże bł. na dalsze lata życia, zam. syn Piotr z rodziną;
– 7 V czw. w Ojcowie o 18. – o święte i charyzmatyczne powołania kapłańskie oraz za ks. Proboszcza;
– 8 V pt. w Grodzisku o 18. – o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski dla Stanisławy;
– 9 V sb. w Ojcowie o 16 – o Boże bł. i zdrowie dla Stanisławy Żak w 70 rocz. urodzin;
– 10 V niedziela

– o 8. – o Boże bł. i zdrowie dla Stanisławy i Tomasza;
– o 10. – za śp. Eugenię w 5 rocz. śm. i Bronisława Pietruszkę, Stefanię i Edwarda Kijaków, zam. córka Krystyna z rodziną;
– o 12. – za śp. Stanisławę i Kazimierę Miodek i ich rodziców.

Polecam prasę katolicką.

W Tygodniku Gość Niedzielny: Kult Maryi – Właściwy obraz Matki Bożej ma ten, kto ma właściwy obraz Boga.
W Tygodniku Niedziela: Kościół w starciu z koronowirusem..

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia licznych łask Bożych i zdrowia.