22 stycznia 2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Pierwszego Listu św. Pawła Apostoła do Koryntian: „Upominam was bracia, w imię Pana naszego, Jezusa Chrystusa, abyście żyli w zgodzie i by nie było wśród was rozłamów; abyście byli jednego ducha i jednej myśli.”

W liturgii Kościoła wspominamy:
24 I – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; 25 I – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; 26 I – św. biskupów Tymoteusza i Tytusa; 27 I – bł. Jerzego Matulewicza, biskupa; – 28 I – św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:

– 23 I pn. i 24 I wt. w int. wolna;
– 25 I śr. w Grodzisku  o 17. – za śp. Krystynę Piwowarczyk, zam. koleżanki z księgowości OPN;
– 26 I czw. w Ojcowie o 17. – za Parafian;
– 27 I w pt. – Msza św. tylko rano o 7. w kaplicy św. Br. Alberta;
– 28 I w sob. w Grodzisku o 17. – za śp. Zofię Kowalską, zam. koleżanki córki;
– 29 I w niedzielę
   w Ojcowie:
– o 8. – Parafian;
– o 10. – Msza św. dziękczynna w 10 rocz. ślubu Agnieszki i Mariusza, z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże bł. na dalsze lata życia oraz dla ich dzieci Dawida i Rafała;
   w Grodzisku
– o 12. – za śp. Jana Koczwarę, zam. koleżanki córki.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:
W najnowszym numerze Niedzieli m.in.: – Każdy ma swoją osobowość – wywiad z kard. Stanisławem Dziwiszem na zakończenie jego posługi biskupiej; – Pięć minut od Pana Boga – wywiad z abp. Markiem Jędraszewskim, który za tydzień rozpoczyna posługę w archidiecezji krakowskiej; – Islam niejedno ma imię; – Edukacja po nowemu – reforma szkolnictwa.
W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: – Ekumenizm krwi – chrześcijanie różnych wyznań oddają życie za wiarę; – W zawieszonym pyle – alarm smogowy w Polsce; – Talent mam od Boga – Andrea Bocelli.

Stowarzyszenie Moja Polska zaprasza na debatę pod hasłem „Nasza skalska (e)misja: gmina bez smogu”, która odbędzie się 28 stycznia o godz. 16. w Domu Kultury w Skale.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.