15 stycznia 2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ewangelii św. Jana: „Jan zobaczył podchodzącego ku niemu Jezusa i rzekł: „Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata.””

W liturgii Kościoła wspominamy:
17 I – św. Antoniego, opata; 19 I – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; 21 I – św. Agniwszki, dziewicy i męczennicy.

W dniach 18- 25 stycznia będzie trwał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tych dniach w naszych modlitwach prośmy Chrystusa, aby wszyscy Jego uczniowie stanowili jedną wspólnotę wiary i miłości, aby życie chrześcijan pociągało innych do Jezusa Chrystusa.

– 16 I pn. – Msza św. tylko rano o 7. w kaplicy św. Br. Alberta w Ojcowie;
– 17 I wt. w Ojcowie o 17. – za zmarłych Parafian zgłoszonych do modlitwy wypominków;
– 18 i 19 I – intencje wolne;
– 20 I pt. w Ojcowie o 17. – za Parafian;
– 21 I sob.
– o 10. w Ojcowie – Msza św. w 144 rocz. Powstania Styczniowego, w int. ofiar Powstania;
– o 17. w Grodzisku – za śp. Jana Ochwata, Józefa Dońka i Jana Katarzyńskiego;
– 22 I w niedzielę

– o 8. – za śp. Władysławę i Czesława Ornat, zam. dzieci;
– o 10. – za śp. Leszka Krzemienia, Otylię i Wacława Wilków, Irenę i Jana Kozików;
– o 12. – o zdrowie i liczne łaski Boże dla Zofii w 80. rocz. urodzin.

Dziękuję za złożone ofiary na misje w dniu 6. stycznia w wysokości 730 zł.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.: – Papieskie tajemnice – Pius XII kontra Hitler; – Koniec czarnej legendy związanej z papieżem czasu wojny; – Watykan bliżej Moskwy? (Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan).
W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: – Bój się Boga – o zapomnianej cnocie bojaźni Bożej; – Katalońska Droga Krzyżowa – o męczennikach hiszpańskiej wojny domowej; – Wszystko w twoich rękach – moc błogosławieństwa ojca.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.