8 stycznia 2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Święto Chrztu Pańskiego

Słowo życia z aklamacji przed dzisiejszą Ewangelią: „Otwarło się niebo i zabrzmiał głos Ojca: «To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie».”
Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego zamyka okras Narodzenia Pańskiego i otwiera okres zwykły w liturgii Kościoła.

Dziękuję wszystkim rodzinom i osobom za spotkanie podczas wizyty duszpasterskiej.

Dziękuję za dar modlitwy i za ofiary złożone na potrzeby parafii. Jeszcze raz życzę wszystkim Bożego błogosławieństwa na nowy rok 2017.
Zapraszam serdecznie dzisiaj na wspólne kolędowanie i na życzenia świąteczne do kościoła w Grodzisku na godz. 16.

W liturgii Kościoła wspominamy:
– 10I – św. Grzegorza z Nyssy, bpa; – 13I – św. Hilarego, bpa i dra Kościoła;

– 9I pn. – w Ojcowie o 17. – w int. Juliana o zdrowie i Boże bł. z ok. imienin, zam. mama;
– 10I wt. w Ojcowie o 17.  – za śp. Bronisławę i Marię, zam. rodzina;
– 11I śr. w Ojcowie o 17. – w 25-rocz. ślubu Agaty i Pawła Domagalskich, o Boże bł. i potrzebne łaski na dalsze lata życia, zam. mama;
– 12 i 13I Msza św. tylko rano o 7. w kaplicy św. Br. Alberta w Ojcowie;
– 14I sob. w Ojcowie
– o 16. – w int. Zuzanny o Boże bł. i zdrowie w 1 rocz. ur., zam. rodzice i dziadkowie;
– o 17. – o zdrowie i Boże bł. dla Edwarda z ok. 70 rocz. urodzin;
– 15I w niedzielę

– o 8. – za śp. Antoniego Słowika i za zm. z rodziców;
– o 10. – za śp. Floriana Młynarskiego w 4 rocz. śm., zam. żona;
– o 12. – o zdrowie i liczne łaski Boże dla Jasia Żaby w 1 rocz. urodzin, zam. dziadkowie.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:
– Być dobrym jak chleb – rok św. Brata Alberta; – Chrzest – nieustanne zobowiązanie;
– Rodzice chrzestni pilnie poszukiwani.
W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: – Cichy bohater – abp Antoni Baraniak; – Po co był Sobór? – Józef Ratzinger o Soborze Watykańskim II; – Dziki Zachód – dla kierowców tirów praca w Europie staje się coraz bardziej niebezpieczna.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.