Ogłoszenia 29 stycznia 2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Pierwszego dzisiejszej Ewangelii: „Błogosławieni … Cieszcie się radujcie, albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie.”

W liturgii Kościoła wspominamy: 31 I – św. Jana Bosko, kapłana; 2 II – święto Ofiarowania Pańskiego; 3 II – św. Błażeja, biskupa i męczennika.

– 30 I pn. w Ojcowie o 17. – za śp. Franciszka Katarzyńskiego;
– 31 I i 1 II – Msza św. tylko rano o 7. w kaplicy św. Br. Alberta;
– 2 II czw. w Ojcowie o 17. – o zdrowie li Boże bł. dla Marii z ok. imienin;
– 3 II pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Władysławę Ornat, Jana i Władysławę Srebnickich, zam. brat z rodziną;
– 4 II w sob. w Ojcowie o 17. – za śp. Zofię i Mariana Romanów;
– 5 II w niedzielę

– o 8. – za śp. Agatę i Jana Katarzyńskich, Agatę, Jakuba, Agatę i Mikołaja Srebnickich;
– o 10. – za śp. Józefa w rocz. śm. i Leokadię Tarnówków;
– o 12. – za śp. Kazimierę i Stanisława Miodek oraz ich rodziców.

W święto Ofiarowania Pańskiego na liturgię przynosimy świece, które będą poświęcone na początku liturgii. 2-go lutego obchodzimy też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu modlitwą i ofiarami będziemy wspierać klasztory kontemplacyjne w naszej diecezji.
W pierwszy czwartek i piątek miesiąca po Mszy św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwa o powołania do służby w kościele oraz modlitwa do Najśw. Serca Pana Jezusa.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:
W najnowszym numerze Niedzieli m.in.: – Abp Marek Jędraszewski nowym metropolitą krakowskim – Masz zwyciężać! – Szlifowanie diamentów – o formacji kapłanów.
W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: – Prawda w czasach zamętu – Papieża Franciszka trzeba czytać w łączności z nauczaniem Jana Pawła II i Benedykta XVI; – Bombardowanie – Modlitwa nie jest ćwiczeniem duchowym, które trzeba odrobić, lecz spotkaniem; – Biskupi miasta świętych – o biskupach krakowskich.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.