13 listopada 2016 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed dzisiejszą ewangelią: „Nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

– 17 XI – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; – 18 XI – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; – 19 XI – bł. Salomei, zakonnicy; 20 XI – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

– 14 XI pn. w Ojcowie o 17. – za śp. Zygmunta, Stanisławę Kurkiewiczów, Mikołaja i Agatę Srebnickich;
– 15 XI wt. w Ojcowie o 17. – za śp. Annę w rocz. śm. i Józefa Paczyńskich;
– 16 XI śr. w Grodzisku o 17. – o zdrowie, Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla Pawła Golca z rodziną, z ok. 15 rocz. ślubu, zam. mama;
– 17 XI czw. – int. wolna;
– 18 XI pt. w Ojcowie o 17. – za zm. Parafian zgłoszonych do modlitwy wypominków;
– 19 XI sob. w Grodzisku o 17. – Msza św. odpustowa ku czci bł. Salomei – 1) w int. Parafian, 2) Msza św. dziękczynno-błagalna o zdrowie, Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla Krystyny, Aliny i Tadeusza;
– 20 XI niedziela

– o 8. – w int. P. Grażyny organistki o zdrowie i Boże bł. z ok. święta patronki śpiewu i muzyki kościelnej św. Cecylii;
– o 10. – w int. Mai w 1 rocz. urodzin, o zdrowie i Boże bł.;
– o 12. – za śp. Władysława Osaka, zam. sąsiedzi z ul. Wolbromskiej.

W minioną sobotę odbyła się diecezjalna pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach. Wzięło w niej udział ok. 3,5 tyś. wiernych.
Dziękuję grupie naszych parafian i ze Skały, którzy wzięli udział w tej pielgrzymce.

W najbliższą sobotę 19 listopada będziemy obchodzić uroczystość Bł. Salomei patronki naszej parafii i kościoła w Grodzisku. Msza św. odpustowa pod przewodnictwem ks. bpa Mariana Florczyka o godz. 17. w Grodzisku.
Spowiedź św. przygotowująca nas do tej uroczystości w piątek w Ojcowie od godz. 16.30. Podczas uroczystej Mszy św. śpiew chóru Laetus Cantus pod dyrekcją p. Grażyny Rodek. Serdecznie zapraszam.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Temat “Gościa Niedzielnego”: Fałszywe autorytety. Twórcy powinni szukać ciągle nowych ścieżek, przekraczać kolejne granice, ale w dziedzinie sztuki, a nie moralności. W tej sferze obowiązuje ich takie same prawa jak wszystkich innych ludzi. W “Niedzieli” temat numeru: Panowanie Twoje trwa. O Jubileuszowym Akcie Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

W sobotę – 12 listopada odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego

Chciałbym, abyśmy z naszej Parafii pojechali jako grupa zorganizowana. Dlatego bardzo proszę o zapisywanie się osób chętnych na wyjazd po Mszy św. w zakrystii lub o zgłoszenia telefoniczne.
Program pielgrzymki:

10.30 – Przyjazd i rozpoczęcie pielgrzymki w Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie

10.45 – Przywitanie pielgrzymów przez Księdza Kustosza i modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II

11.30 – Przejście do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i przejście przez Bramę Miłosierdzia

12.00 – Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego

13.00 – 14.00 – Przerwa obiadowa

14.00 – Droga Krzyżowa

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

15.30 – Zakończenie pielgrzymki i powrót

Planowany wyjazd z parkingu w Ojcowie o godz. 9.30, a powrót ok. godz. 16.30.

Ks.Stanisław Langner , proboszcz tel. 600 450 334