6 listopada 2016 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ew. św. Łukasza: „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

– 9 XI – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; – 10 XI – św. Leona Wielkiego, papieża i dra Kościoła; – 11 XI – św. Marcina z Tours, biskupa; 12 XI – św. Jozafata, bpa i męczennika.

– 7 XI pn. w Ojcowie o 17. – w int. Franciszka o zdrowie i Boże bł. z ok. 2 rocz. urodzin;
– 8 XI wt. o 17. w Ojcowie – w 35 rocz. ślubu Grażyny i Henryka o zdrowie i liczne łaski w życiu małżeńskim i rodzinnym, zam. córka i syn;
– 9 XI śr. w Grodzisku o 17. – za śp. Ks. Władysława Dercza, Stanisławę, Grzegorza, Kazimierę i Zygmunta Derczów;
– 10 XI czw. w Grodzisku o 18. – o Boże bł. i zdrowie dla Mirosławy i Stanisława z ok. 40 rocz. ślubu, zam. dzieci;
– 11 XI pt.
– o 12. w Grodzisku – za śp. Józefa, Mariannę i Daniela Kajców, zam. rodz. Z Wielmoży;
– o 17. w Ojcowie – o zdrowie i Boże bł. dla Nikodema z ok. 1 rocz. urodzin i dla jego rodziców;
– o 18. w Grodzisku – o zdrowie, Boże bł. i dary Ducha Św. dla Macieja w 18 rocz. urodzin;
– 12 XI sob. w Sankt. Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach o 12. – w int. Parafian; – o 17. w Ojcowie – o zdrowie i Boże bł. dla Zofii z ok. 70 rocz. urodzin;
– 13 XI niedziela

– o 8. – za zm. Parafian zgłoszonych do modlitwy wypominków;
– o 10. – za śp. Edwarda;
– o 12.– w int. Adrianny o zdrowie i Boże bł. z ok. 18 rocz. urodzin, zam. dziadkowie.

W sobotę 12 listopada odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Z naszej parafii organizujemy wspólny wyjazd. Zapraszam wszystkich chętnych.

Przypominam, że od listopada do kwietnia nie będzie Mszy św. wieczornej w niedziele w Ojcowie.

Dziękuję za zgłaszanych bliskich zmarłych do modlitwy wypominków.

Temat “Gościa Niedzielnego”: Wojna w Syrii. Tylko modlitwa o pokój może zakończyć wojnę w Syrii.
W “Niedzieli” temat numeru: 11. XI Narodowe Święto Niepodległości. Ojcowie założyciele Polski niepodległej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.