20 listopada 2016 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Słowo życia z Listu św. Pawła Ap. do Kolosan: „Zechciał bowiem Bóg, aby w Jego umiłowanym Synu zamieszkała cała Pełnia i aby przez Niego znów pojednać wszystko w sobie, … wprowadziwszy pokój przez krew Jego krzyża.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

– 21 XI – Ofiarowanie NMP; – 22 XI – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; – 24 XI – św. męczenników Andrzeja Dung-Lac prezbitera i Towarzyszy; 27 XI – I Niedziela Adwentu.

– 21 XI pn. w o 7.  W Kaplicy sw. Br. Alberta – za Parafian;
– 22 XI wt. w Ojcowie o 17. – w int. Cecylii, Zygmunta i Katarzyny o zdrowie i Boże bł.;
– 23 XI śr. w Grodzisku o 17. – w int. rodziny Teresy i Marka o Boże bł. i opiekę Matki Bożej;
– 24 XI czw. w Grodzisku o 17 – o zdrowie i Boże bł. i Boże bł. w życiu małżeńskim i rodzinnym dla Alicji i Andrzeja z ok. 40 rocz. ślubu;
– 25 XI pt. w Ojcowie o 17. – w int. Andrzeja z ok. 60 rocz, ur. o zdrowie i Boże bł.;
– 26 XI sob.
w Ojcowie o 16 – w int. Margaretek o Boże bł. i opiekę MB.;
w Grodzisku o 17. – za śp. Edwarda Buczka;
– 27 XI niedziela

– o 8. – za śp. Zdzisława Katarzyńskiego;
– o 10. – za śp. Helenę i Andrzeja Starczyńskich;
– o 12. – o zdrowie i Boże bł. dla Andrzeja z ok. im.

Dziękuję serdecznie tym osobom, które przygotowały i udekorowały kościół w Grodzisku na uroczystość odpustową bł. Salomei, dziękuję chórowi Laetus Cantus za śpiew podczas liturgii oraz wszystkim tym, którzy pomogli godnie przeżyć tę uroczystość.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: Uznajemy Twe panowanie, Jezu Chryste – co oznacza Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana? W obliczu detronizacji Jezusa w wielu sferach życia trzeba zawierzyć Mu siebie i naszą ojczyznę.
W najnowszym numerze Niedzieli m.in.: – Był gotowy – Leonard Cohen nie żyje.
– Dramat Włoch. Trzęsienie ziemi zniszczyło świadectwa cywilizacji chrześcijańskiej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.