Ogłoszenia 8 września 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed dzisiejszą Ewangelią: „Okaż Twemu słudze światło swego oblicza i naucz mnie Twoich ustaw”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – dzisiaj – Narodzenie NMP, odpust w parafii Minoga; – 9 IX – bł. Anieli Salawy, dziewicy; – 12 IX – wspomnienie Najśw. Imienia Maryi; – 13 IX – św. Jana Chryzostoma, bpa i dra Kościoła; – 14 IX – święto Podwyższenia Krzyża Św.

– 9 IX pn. w Ojcowie o 17. – o dar zdrowia; – o 18. – za śp. Manfreda;
– 10 IX wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Jana Bosaka;
– 11 IX śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Wojciecha Karlika;
– 12 IX czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Honoratę, Władysława, Stanisława i Wacława Knapików;
– 13 IX pt. w Ojcowie o 15. – chrzest Leny Mileny Jędrychowskiej; – o 18. w Grodzisku – za śp. Romana Wilka, zam. syn Mateusz z żoną;
– 14 IX sb. w Ojcowie – o 15. – ślub Eweliny Półtorak i Wojciecha Krochmala;
– o 18. w Ojcowie – za śp. Dariusza Bołozę w 20 rocz. śm., za Eugeniusza i Zofię Bołozów i zmarłych z rodziny;
– 15 IX niedziela

– o 8. – za śp. zm. z rodz. Rogozików;
– o 10 – za śp. Stefana Natkańca w 4 rocz. śm., zam. żona;
– o 12. – w int. Marty i Kazimierza Domagalskich w 20 rocz. ślubu; Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże bł. na dalsze lata życia i o Bożą opiekę dla dzieci.

Dziękuję dwóm rodzinie za ofiarę po 100 zł i jednej za ofiarę 200 zł.

W tygodniku Gość Niedzielny polecam artykuł o trzeciej apostolskiej podróży papieża Franciszka do Afryki: Tam, gdzie pachnie Bogiem.
W tygodniku Niedziela temat wydania: Katecheza w szkole, problemy i wyzwania.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.