28 sierpnia 2016 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Księgi Mądrości Syracha: „Na chorobę pyszałka nie ma lekarstwa, albowiem nasienie zła zapuściło w nim korzenie. Serce rozumnego rozważa przypowieści, a ucho słuchacza – to pragnienie mędrca”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

– 29 VIII – Męczeństwa św. Jana Chrzciciela; – 1 IX – św. bł. Bronisławy dziewicy; – 3 IX – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i dra Kościoła.

– 29 VIII pn. w Ojcowie o 18. – w int. Patrycji z ok. 1 rocz. ur. oraz Dominiki i Adriana w 2 rocz. ślubu, o zdrowie i Boże bł.;
– 30 VIII wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Andrzeja Kołodzieja i za zm. z rodziny;
– 31 VIII śr. w Grodzisku o 18. – w int. Mikołaja o zdrowie i Boże bł. w 1 rocz. ur.;
– 1 IX czw. w Ojcowie o 18. – w int. Heleny Opalskiej z ok. przyjęcia sak. chrztu św.;
– 2 IX pt. w Ojcowie o 15. – ślub Ewy Schab i Mariana Zastawnego; – o 16.30 – ślub Magdaleny Hyży i Dariusza Cap; – o 18. – za Parafian;
– 3 IX sob. w Grodzisku o 14.30. – ślub Diany Drelicharz i Pawła Jankowskiego;
– o 18. w Ojcowie – za sp. Mariannę, Józefa i Zbigniewa Kasprzyków;
– 4 IX niedziela

– o 8. – za śp. Mariannę, Jana i Franciszka Rogozików;
– o 10. – za śp. Leokadię,  Tadeusza Jakubków i ich rodziców; – o 15. – ślub Sylwi Wójcik i Sebastiana Grabias; – o 18. – za Parafian;
– o 12. – w 1 rocz. ur. Miłosza i w 3 rocz. ur. Bartosza o zdrowie i Boże bł., zam. dziadkowie.

2 IX przypada I-szy piątek miesiąca. Spowiedź św. w tym dniu w Ojcowie od godz. 17.30. Zapraszam szczególnie dzieci szkolne, aby z Bożą pomocą rozpocząć nowy rok szkolny.

Z tygodnika Niedziela polecam rozmowę z prezesem IPNu dr. Jarosławem Szarkiem „Odtajniać i edukować”. Z Gościa polecam artykuł o „Bohaterce czasów”. Dlaczego postać „Inki” fascynuje?

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.