4 września 2016r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Listu św. Pawła Ap. do Galatów: „Wszyscy dzięki wierze jesteście synami Bożymi w Jezusie Chrystusie. Bo wy wszyscy, którzyście zostali ochrzczeni w Chrystusie, przyoblekliście się w Chrystusa.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

– 8 IX – Święto Narodzenia NMP; w tym dniu odpust w Minodze.
– 9 IX – bł. Anieli Salawy, dziewicy.

– 5 IX pn. w Ojcowie o 18. – za śp. Halinę i Stanisława Opalskich, zam. syn Jarosław z rodz.
– 6 IX wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Waleriana Szwajcowskiego w 6 rocz. śm. i za zm. z rodziny;
– 7 IX śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Antoniego Tadeusza Boronia w 30 rocz. śm.;
– 8 IX czw. w Grodzisku o 17. – w int. dzieci, młodzieży i nauczycieli o Boże bł. na nowy rok szkolny;
– w Ojcowie o 18. – za śp. Antoninę Tokaj w 2 rocz. śm., zam. mąż, córka Ula i rodzice;
– 9 IX pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Stanisława Pacynę w 5 rocz. śm. i za Marię Torchan w 4 rocz. śm.;
– 10 IX sob.
– o 15. w Ojcowie – ślub Moniki Rup i Artura Majera;
– o 18. w Ojcowie – za śp. Jana Bosaka;
– 11 IX niedziela

– o 8. – za śp. Władysławę Katarzyńską w 32 rocz. śm.;
– o 10. – o zdrowie i Boże bł. dla Marzeny i Andrzeja w rocz. ślubu oraz o zdrowie i Bożą opiekę dla dzieci Julii i Sebastiana;
– o 12. – w 17 rocz. ślubu Eweliny i Jarosława o zdrowie i Boże bł. oraz o potrzebne łaski dla rodziny.

Rozpoczął się nowy rok szkolny zachęcam, aby wszystkie dzieci i młodzież przez spowiedź i udział we Mszy św., z Bożą pomocą, wkroczyły w ten rok szkolny.
Zapraszam na Mszę św. w intencji dzieci, młodzieży i nauczycieli 8 września na godz. 17. do Grodziska.

Tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny przybliżają nam osobę i dzieło Matki Teresy z Kalkuty z ok. przypadającej dzisiaj jej kanonizacji w Rzymie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.