Ogłoszenia 18 sierpnia 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Listu do Hebrajczyków: „Bracia: biegnijmy wytrwale w wyznaczonych nam zawodach. Patrzmy na Jezusa, który nam w wierze przewodzi i ją wydoskonala”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 20 VIII – św. Bernarda, opata i dra Kościoła; – 21 VIII – św. Piusa X, papieża; – 22 VIII – NMP Królowej; – 24 VIII – św. Bartłomieja Ap., święto.

– 19 VIII pn. w Ojcowie o 18. – za śp. Romana Wilka, zam. rodz. Gumulów i Starczyńskich;
– 20 VIII wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Andrzeja Bosaka;
– 21 VIII śr. w Grodzisku o 18. – o Boże bł. i zdrowie dla Ani w 3 rocz. urodzin, zam. babcia;
– 22 VIII czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Stanisława Kalickiego w rocz. śm.;
– 23 VIII pt. w Grodzisku o 12. – chrzest Nikodema Żmigrodzkiego; – 18. w Ojcowie – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Sylwii i Tomasza Żmudzkich w 10 rocz. ślubu;
– 24 VIII sb. w Ojcowie o 15. – ślub Joanny Marszałek i Łukasza Kosałka; – o 17. w Grodzisku – o Boże bł. i zdrowie dla Aleksandry w 1 rocz. urodzin i Magdaleny w 10 rocz. urodzin;
– 25 VIII niedziela

– o 8. – za śp. Annę i Władysława Wyjadłowskich;
– o 10 – za śp. Jana Koczwarę;
– o 18. – o Boże bł. i zdrowie dla Eweliny w 40 rocz. urodzin, zam. rodzice i córka Ola;
– o 12. – za śp. Romana Wilka, zam. żona.

15 sierpnia w kościele w Grodzisku obchodziliśmy uroczystość odpustową naszej Parafii ku czci Wniebowzięcia NMP.
Dziękuję serdecznie wszystkim uczestnikom liturgii. Dziękuję szczególnie tym wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie otoczenia kościoła i świątyni, za ofiarowane na kiermasz parafialny produkty spożywcze i ciasta: osobom indywidualnym oraz Piekarni „Skalanka” i Cukierni „Kokosek” z Wadowic oraz za ofiarowane fanty na loterię.
Dziękuję wszystkim, którzy na różny sposób zaangażowali się w uroczystość. Dziękuję też dwóm rodzinom za dodatkowe ofiary na prace w parafii w wysokości po 200 zł.

Przypominam, że miesiąc sierpień jest dla katolików w Polsce miesiącem trzeźwości. Zachowajmy abstynencję od alkoholu, aby przez wstrzemięźliwość i modlitwę pomóc osobom uzależnionym.

W najnowszym Gościu Niedzielnym temat wydania – Niebo na wyciągnięcie ręki. Wniebowzięcie Maryi pokazuje, że nasza przyszłością jest życie wieczne w niebie z ciałem i duszą.
W najnowszej Niedzieli temat wydania – Modlitewny alert. Kościół stanął w ogniu. O kryzysie wiary w Europie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.