Ogłoszenia 11 sierpnia 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ewangelii św. Łukasza: „Sprawcie sobie trzosy, które nie niszczeją, skarb niewyczerpany w niebie, gdzie złodziej się nie dostaje ani mól nie niszczy. Bo gdzie jest skarb wasz, tam będzie i serce wasze”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – dzisiaj – św. Klary, dziewicy; – 14 VIII – św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika; – 15 VIII – Uroczystość Wniebowzięci NMP; – 16 VIII – św. Stefana Węgierskiego, króla; – 17 VIII – św. Jacka, kapłana .

– 12 VIII pn. w Ojcowie o 18. – za śp. Andrzeja Bosaka;
– 13 VIII wt. w Grodzisku o 18. – za śp. Władysława i Weronikę Bosaków oraz za zm. z rodziny; po Mszy św. – nabożeństwo fatimskie;
– 14 VIII śr. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i zdrowie dla Jasia w 2 rocz. urodzin, zam. rodzice;
– 15 VIII czw. w Ojcowie: o 8. – 1) za śp. Adama Michalskiego; 2) za śp. Michalinę Staroń od Parafii; – o 10. – 1) za śp. Dawida i Karola Grzywnowiczów;- 2) za śp. Władysławę Miodek; – o 18. – za Zosię w 1-rocz. chrztu i Helenkę w 3-rocz. chrztu o Boże bł. i potrzebne łaski; – o 12. w Grodzisku: 1) za Parafian; 2) – za śp. Helenę Kajca i Józefa Muzyka; – o 13.30 w Ojcowie – ślub Dominiki Konikowskiej i Michała Słomskiego;
– 16 VIII pt. w Ojcowie o 14.30 – ślub Honoraty Dąbrowskiej i Władysława Drąg; – 18. w Ojcowie – za śp. Teresę i Czesława;
– 17 VIII sb. w Grodzisku o 13. – ślub Doroty Stachowicz i Kazimierza Mamoń; – w Ojcowie o 15. – ślub Karoliny Boroń i Łukasza Śladowskiego; – o 18. w Ojcowie – w pewnej intencji;
– 18 VIII niedziela

– o 8. – za śp. Mariana Szafrana, Mariana i Janusza Bosaków;
– o 10 – za śp. Bolesława Kostruj oraz za zm. z rodz. Nowaków i Słupskich;
– o 18. – za śp. Danutę Bożenę Adamek w 10 rocz. śm.;
– o 12.– za Parafian.

15 sierpnia w kościele w Grodzisku obchodzimy uroczystość odpustową naszej Parafii.
Mszy św. o godz. 12-tej będzie przewodniczył ks. Jacek Kopeć, dyr. Zespołu Szkół Katolickich z Kielc.
Po Mszy św. zapraszam na kiermasz produktów spożywczych: pierogi, bigos, kiełbaski, ciasta oraz możliwość zjedzenia czegoś na gorąco lub zabrania do domu. Ponadto loteria – każdy los wygrywa. Cena losów będzie zróżnicowana ze wzg. na ich wartość.
Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wkład własny renowacji ołtarza z pustelni bł. Salomei.
W związku z odpustem, spowiedź św. w środę w Ojcowie od godz. 17.30. Serdecznie zapraszam.
Proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła w Grodzisku we wtorek od godz. 15.
Przypominam, że miesiąc sierpień jest dla katolików w Polsce miesiącem trzeźwości. Zachowajmy abstynencję od alkoholu, aby pomóc uzależnionym.

W najnowszym Gościu Niedzielnym temat wydania – W drogę, o ruchu pielgrzymkowym w Polce. Pielgrzymka to wierne odbicie wędrówki chrześcijanina do nieba.
W najnowszej Niedzieli polecam artykuł: Wniebowzięta. O Uroczystości Wniebowzięcia NMP.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.