Ogłoszenia 4 sierpnia 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Listu św. Pawła Ap. do Kolosan: „Bracia: Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi. Umarliście bowiem i wasze życie jest ukryte z Chrystusem w Bogu. Gdy się ukaże Chrystus, nasze Życie, wtedy i wy razem z Nim ukażecie się w chwale”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: 6 VIII – święto Przemienienia Pańskiego; – 8 VIII – św. Dominika, kapłana; – 9 VIII – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy; – 10 VIII – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

– 5 VIII pn. w Grodzisku o 18. – za śp. Marcina Folcika;
– 6 VIII wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Andrzeja Bosaka;
– 7 VIII śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Marię Gumulę, zam. koledzy i koleżanki ze Skały;
– 8 VIII czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Danutę oraz za zm. rodziców Józefa i Annę, zam. mąż i syn z dziećmi ;
– 9 VIII pt. w Ojcowie o 18. – w int. Leny w 1 rocz. urodzin i w 5 rocz. urodzin Hani, o Boże bł. i zdrowie, zam. dziadkowie;
– 10 VIII sb. w Ojcowie – o 15. – ślub Natalii Babiś i Łukasza Gardoń; – o 18. w Ojcowie – za śp. Janinę Niewiara;
– 11 VIII niedziela

– o 8. – za śp. zm. z rodziny Cupiałów;
– o 10 – o Boże bł., opiekę Matki Bożej i zdrowie dla Karoliny w 12 rocz. urodzin;
– o 18. – za śp. Irenę i Józefa Krawczyków;
– o 12. – za śp. Krystynę, Marię i Józefa Katarzyńskich.

– 7.VIII śr. o godz. 9.30 – Msza św. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej w Bramie Krakowskiej w OPN.

Miesiąc sierpień jest dla katolików w Polsce miesiącem trzeźwości, zachowajmy w tym czasie abstynencję, aby pomóc uzależnionym.
Dziękuję za złożone ofiary w zeszłą niedzielę w Grodzisku podczas poświęcenia pojazdów w wysokości 805 zł i za dodatkowe ofiary na prace w parafii: 1-rodz. – 200 zł i 1-rodz. – 100 zł.

W najnowszym Gościu Niedzielnym polecam wywiad z Janem Ołdakowskim, dyr. Muzeum Powstania Warszawskiego: Wyjątkowe pokolenie. O wartościach, jakimi kierowali się powstańcy warszawscy i dzisiejszym młodym pokoleniu.
W najnowszej Niedzieli polecam artykuł: Wolni od alkoholu. W Polsce jest ok. 900 tyś. osób uzależnionych od alkoholu, a ponad 2 mln pije ryzykownie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.