Ogłoszenia 23 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia: z Ewangelii św. Łukasza: Jezus powiedział do zgromadzonych: „Jeśli ktoś chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 24 VI – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; – 28 VI – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; – 29 VI – Uroczystość śś. Apostołów Piotra i Pawła. Przypominam, że miesiąc czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie po Mszy św. wieczornej.

W czwartek obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w procesji eucharystycznej. Dziękuję szczególnie tym osobom, które przygotowały ołtarze wystawienia oraz wzięły czynny udział w procesji. Dziękuję też dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom pomagającym w procesji.
W oktawę Uroczystości Bożego Ciała zapraszam na Mszę św. i procesję eucharystyczną do kościoła w Grodzisku na godz. 18. Proszę mieszkańców Grodziska i Młynów o przygotowanie czterech ołtarzy wystawienia. Zapraszam na procesję dzieci pierwszokomunijne i dziewczynki do sypania kwiatów.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 24 VI pn. w Ojcowie o 18. – za śp. Jana Bosaka;
– 25 VI wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Jana Bosaka;
– 26 VI śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Zofię Przydział w rocz. śm. i za śp. Czesława;
– 27 VI czw. w Grodzisku o 18. – o Boże bł. i zdrowie dla Roberta z ok. 50 rocz. urodzin, zam. żona i dzieci;
– 28 VI pt. w Ojcowie o 16. – ślub Heleny Firlej i Przemysława Krztoń; – o 18. w Ojcowie – o Boże bł. i zdrowie dla Laury w 1 rocz. urodzin, zam. rodzice;
– 29 VI sb. w Ojcowie o 14. – ślub Magdaleny Grzesik i Mateusza Kisiel; – o 15.30 w Ojcowie – ślub Magdaleny Lipka i Rafała Kality; – o 18. w Grodzisku – za śp. Piotra Tarnówkę;
– 30 VI niedziela
w Ojcowie:

– o 8. – za śp. Emilię, Piotra i Józefa;
– o 10 – za śp. Władysławę Katarzyńską;
– o 18. – za śp. Piotra Majewskiego;
w Grodzisku
– o 12. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Łukasza w 18 rocz. urodzin, zam. rodzice i siostra.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
W najnowszym Gościu Niedzielnym – Niekochane ojcostwo. Tatusiowie nie mają czasu dla dzieci? Każdy człowiek znajduje czas na to, co kocha.
W najnowszej Niedzieli – Ideologia gender bez dowodów. Pierwsze oficjalne stanowisko Watykanu w sprawie ideologii gender: „Mężczyzną i kobietą stworzył ich”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.