Ogłoszenia 16 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Słowo życia: z Listu św. Pawła Ap. do Galatów: „Na dowód tego, że jesteście synami, Bóg wysłał do serc waszych Ducha Syna swego, który woła : Abba, Ojcze.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 17 VI – św. Br. Alberta Chmielowskiego, zakonnika; w tym dniu odpust w Kaplicy św. Brata Alberta w Ojcowie. – 20 VI – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; – 21 VI – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Przypominam, że miesiąc czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie po Mszy św. wieczornej.

W czwartek w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,
w Ojcowie o godz. 7.30 procesja eucharystyczna i Msza św.

Proszę o przygotowanie na procesję czterech ołtarzy wystawienia. Pod krzyżem u stóp zamku ojcowskiego – mieszkańców Złotej Góry, przy budynku przystanku k. parkingu – mieszkańców części Ojcowa do Doliny Sąspowskiej, przy figurze św. Jana Kantego mieszkańców pozostałej części Ojcowa, przy grocie Matki Bożej – mieszkańców Zazamcza. Proszę serdecznie o włączenie się w przygotowanie ołtarzy wszystkich parafian. Proszę też o pomoc podczas procesji, którą rozpoczniemy o godz. 7.30. Zapraszam na procesję dzieci pierwszokomunijne i dziewczynki do sypania kwiatów. Następne Msze święte w tym dniu o 12.00 w Grodzisku i o godz. 18.00 w Ojcowie. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 17 VI pn. w Ojcowie o 18. – za śp. Józefa Jakubka, zam. syn z rodz.;
– 18 VI wt. w Ojcowie o 14.00 – Msza św. pogrzebowa za śp. Andrzeja Bosaka.
O 13.30 – wprowadzenie ciała i modlitwa różańcowa za zmarłego.
Rodzinie śp. Andrzeja Bosaka składamy serdeczne wyrazy współczucia i zapewniam o modlitwie.
– o 18. w Ojcowie – za śp. Stanisława Morawskiego, zam. syn Krzysztof;
– 19 VI śr. w Ojcowie o 16.30 – ślub Beaty Skiba i Dominika Lach; – o 18. w Ojcowie – za dobroczyńców i ofiarodawców naszej Parafii;
– 20 VI czwartek
w Ojcowie

– o 7.30 (po procesji) – za Członków Koła Różańcowego i Margaretki;
– o 18. – za Parafian;
w Grodzisku
– o 12. – z ok. 30 rocz. ślubu Elżbiety i Bogusława; Msza św. dziękczynna z prośbą o Boże bł. na dalsze lata życia;

– 21 VI pt. w Ojcowie o 15. – ślub Katarzyny Gromek i Bartłomieja Lach; – o 18. w Ojcowie – za śp. Helenę i Lucjana Bosaków i za zm. z rodziny, zam. rodz. Bosaków;
– 22 VI sb. w Ojcowie o 14. – ślub Patrycji Kolonko i Bartosza Piaseckiego; – o 15.30 w Grodzisku – ślub Beaty Mączka i Damiana Domagały; – o 18. w Ojcowie – za śp. Tomasza Kemona z ok. Dnia Ojca, zam. dzieci Jakub i Wiktoria;
– 23 VI niedziela
w Ojcowie:

– o 8. – za śp. Jana, Jana i Agatę Katarzyńskich; Jana Ochwata, Jana Srebnickiego i Jana Bosaka;
– o 10 – za śp. Włodzimierza Żurka;
– o 18. – za Parafian;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Władysława i Kazimierza Dziedziców; – o 14. w Grodzisku – ślub Katarzyny Dudek i Dominika Pająk.

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć
Katarzyna Synowiec, c. Sylwestra i Marii, zam. w Prądniku Koszkiewskim i Przemysław Duda s. Mieczysława i Ireny, zam. Wola Kosnowa; zapowiedź druga. Kto by wiedział o istniejących przeszkodach w zawarciu tego związku jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.: – Ciemna strona internetu. – Wola nieba. Marzę o tym, by osiągnąć zbawienie – mówi były piłkarz Marek Citko. – Bóg nie jest księgowym. Co zrobić, gdy człowiek orientuje się, że modlitwa staje się dla niego uciążliwym obowiązkiem?
W najnowszej Niedzieli m.in.: – Bóg jest Trójcą Świętą. Skąd o tym wiemy?
– Sakrament obecności. Eucharystia. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone książki o naszej kaplicy i przewodniki po OPN, są one cegiełką na tegoroczne prace remontowe.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.