Ogłoszenia 9 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę Zesłania Ducha Świętego

Słowo życia z Listu św. Pawła Ap. Do Rzymian: „Miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który w nas mieszka.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 10 VI – NMP Matki Kościoła, święto; – 11 VI – św. Barnaby, apostoła; – 13 VI – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, święto; – 14 VI – bł. Michała Kozala, bpa i męczennika; – 16 VI w przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy. Dzisiaj kończymy Okres Wielkanocny i wchodzimy czas zwykły liturgii Kościoła. 13 czerwca zapraszam na nabożeństwo fatimskie go Grodziska po Mszy św. o godz. 18.
15 czerwca – Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w Wiślicy, zachęcam do udziału.
Przypominam, że miesiąc czerwiec poświęcony jest Najśw. Sercu Jezusowemu. Zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie po Mszy św. wieczornej.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 10 VI pn. w Kaplicy św. Br. Alberta o 7. – za Parafian; – w Ojcowie o 18. – za śp. Annę i Lecha Rosów;
– 11 VI wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Tadeusza Kapustę w 30 rocz. śm.;
– 12 V śr. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Diany i Andrzeja Marszałek w 10 rocz. ślubu i dla Sonii w 1 rocz. urodzin;
– 13 VI czw. w Grodzisku o 18. – za wstawiennictwem św. Antoniego i Matki Bożej o Boże bł. dla rodziny;
– 14 VI pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Michała i Piotra;
– 15 VI sb. w Ojcowie o 17. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Amelii w 1 rocz. urodzin, zam. dziadkowie ze Skały; – o 18. w Ojcowie – za śp. Bogdana Katarzyńskiego w rocz. śm.;
– 16 VI niedziela
w Ojcowie:

– o 8. – za śp. Andrzeja i Helenę Starczyńskich oraz Janinę Adamczyk;
– o 10 – za śp. Edwarda w rocz. śm. i Stefanię Kijaków, Eugenię i Bronisława Pietruszków, zam. syn Tadeusz z rodziną; Podczas Mszy św. chrzest Jakuba Świda;
– o 18. – za śp. Honoratę, Władysława i Stanisława Knapik;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Adolfa Błachno; Podczas Mszy św. chrzest Kazimierza Banasik.

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć Katarzyna Synowiec, c. Sylwestra i Marii, zam. w Prądniku Koszkiewskim i Przemysław Duda s. Mieczysława i Ireny, zam. Wola Kosnowa; zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o istniejących przeszkodach w zawarciu tego związku jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
W tygodniku Niedziela i Gość Niedzielny temat numeru: Duch Święty w życiu Kościoła i naszego narodu.

Przy wyjściu z kościoła są wyłożone książki o naszej kaplicy i przewodniki po OPN, są one cegiełką na tegoroczne prace remontowe.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.