Ogłoszenia 2 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Słowo życia z aklamacji przed Ewangelią: Jezus powiedział do swoich uczniów: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody. Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 3 VI – św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; – 5 VI – św. Bonifacego, biskupa i męczennika; – 8 VI – św. Jadwigi Królowej; – 9 VI w przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
Dzisiaj obchodzimy w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Wyrażamy Panu Bogu wdzięczność za św. Jana Pawła II w 40-tą rocznicę jego pierwszej pielgrzymki do Polski oraz za sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.
Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Najśw. Sercu Jezusowemu. Zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie po Mszy św. wieczornej.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 3 VI pn. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i zdrowie dla rodziców i teściów, zam. Magda i Krystian z dziećmi;
– 4 VI wt. w Ojcowie o 18. – przez wstawiennictwo Matki Bożej o łaskę zdrowia dla Piotra, o jego powrót do Boga oraz o dar zdrowia dla jego mamy;
– 5 V śr. w Ojcowie o 18. – o zdrowie i Boże bł. dla Pawła;
– 6 VI czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Halinę i Stanisława Opalskich;
– 7 VI pt. w Ojcowie o 17. – o Boże bł. dla Emilii w 1 rocz. urodzin oraz dla jej rodziców w 6 rocz. ślubu oraz o Boże bł. i potrzebne łaski dla całej rodziny;
– 8 VI sb. w Ojcowie o 14.30 – ślub Pauliny Bąk i Wiktora Warchałowskiego; – o 18. w Ojcowie – za śp. Bogdana Katarzyńskiego w rocz. śm.;
– 9 VI niedziela
w Ojcowie:

– o 8. – za śp. zmarłych z rodz. Cupiałów;
– o 10 – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Joanny i Tomasza Kocjan w 5 rocz. ślubu;
– o 18. – w 35 rocz. ślubu Elżbiety i Zbigniewa Tarapacz o Boże bł. i potrzebne łaski w życiu małżeńskim i rodzinnym;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Leokadię Morawską, zam. Rada Powiatu w Krakowie.

W zeszłym tygodniu rozpoczęliśmy kolejny rok prac archeologicznych przy kościele w Grodzisku. Dziękuję serdecznie za złożone dodatkowo ofiary na prace w parafii: jednej rodzinie w wysokości 200 zł i jednej osobie w wysokości 150 zł.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
W tygodniku Niedziela temat numeru: 40. Rocznica I-pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.
W tygodniku Gość Niedzielny polecam artykuł: Dwa światy, czyli Kościół męskim okiem. Refleksja nad pielgrzymką mężczyzn do Piekar Śląskich.
Ponadto dodatek: Wielkie przebudzenie – o I-ej pielgrzymce Jana Pawła II do Polski.

Przy wyjściu z kościoła są wyłożone książki o naszej kaplicy i przewodniki po OPN, są one cegiełką na tegoroczne prace remontowe.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.