Ogłoszenia 26 maja 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocy

Słowo życia z Ewangelii św. Jana: : Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego i mieszkanie u niego uczynimy.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 29 V – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy; – 31 V – święto Nawiedzenia NMP; – 1 VI – św. Justyna, męczennika. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzisiaj modlimy się za nasze mamy, prosząc o zdrowie i Boże bł. dla tych co są z nami oraz o pokój i radość życia wiecznego dla zmarłych.
Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Bożej, codziennie po Mszy św. wieczornej.

– 27 V pn. w Kaplicy św. Br. Alberta o 7. – za Parafian; – o 18. w Ojcowie – w 1 rocz. urodzin Julii oraz w int. rodziny Ostachowskich – o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski;
– 28 V wt.
– o 13. w Ojcowie – ślub Agnieszki Żak i Daniela Mazurkiewicza;
– o 18. w Grodzisku – w int. Franciszka z ok. rocz. chrztu św. o Boże bł. i zdrowie;
– 29 V śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Rozalię Ostręgę;
– 30 V czw. w Ojcowie o 18. – za Kazolinę z ok. 18 rocz. urodzin o Boże bł., zdrowie i liczne łaski;
– 31 V pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Helenę Bosak, zam. sędziowie Sądu Okręgowego w Krakowie;
– 1 VI sobota
– o 12.30 w Ojcowie – ślub Karoliny Brożek i Bartłomieja Zyznawskiego;
– o 14. w Ojcowie – ślub Małgorzaty Gajdy i Macieja Zabawy;
– o 16. w Ojcowie – ślub Marty Siedlarz i Mateusza Paluch;
– o 17. w Grodzisku – ślub Małgorzaty Katarzyńskiej i Pawła Natkaniec;
– o 18. w Grodzisku – w int. Przyjaciół;
– 2 VI niedziela

– o 8. – o Boże bł. dla rodziny przez wstawiennictwo św. Antoniego;
– o 10 – za śp. Helenę Siejkę w 10 rocz. śm.;
– o 12. – za śp. Izabelę Macek-Nowak w 1 rocz. śm.

Dziękuję serdecznie w imieniu Księdza Rektora WSD w Kielcach za modlitwę i za złożoną w zeszłą niedzielę ofiarę w wysokości 2 448 zł.

W tygodniku Niedziela polecam artykuł: Wszystko, co Polskę stanowi; w rocznicę śmierci Prymasa tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego.
W tygodniku Gość Niedzielny temat numeru: Matki świętych. W jaki sposób matki świętych przyczyniały się do świętości swych dzieci?

Przy wyjściu z kościoła są wyłożone książki o naszej kaplicy i przewodniki po OPN, są one cegiełką na tegoroczne prace remontowe.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.