Ogłoszenia 10 lutego 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Pierwszego Listu św. Pawła do Koryntian: „Przypominam, bracia, Ewangelię, którą wam głosiłem, którą przyjęliście i w której też trwacie. Przez nią również będziecie zbawieni, jeżeli ją zachowacie tak, jak wam głosiłem”.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: – 10 II – św. Scholastyki, dziewicy; – 11 II – NMP z Lourdes; -14 II – święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy oraz św. Walentego, bpa i męczennika. 11 II – obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza św. w Ojcowie o godz. 17. Podczas której, przede wszystkim osoby chore i starsze będą mogły przystąpić do sakramentu namaszczenia chorych.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 11 II pn. w Ojcowie o 17. – w int. Parafian, szczególnie osób chorych i cierpiących;
– 12 II wt. w Ojcowie o 18 – o szczęśliwe rozwiązanie oraz o zdrowie dla mamy i dziecka;
– 13 II śr. w Ojcowie o 18 – o szczęśliwe rozwiązanie oraz o zdrowie dla mamy i dziecka;
– 14 II czw. w grodzisku o 17 – o Boże bł. i zdrowie dla Kubusia Trzcionki w 1 rocz. urodzin oraz dla Filipa;
– 15 II pt. w Ojcowie o 18. – w int. Klary w 1 rocz. urodzin, o zdrowie i Boże bł.;
– 16 II sob. w Grodzisku o 17 – za śp. Annę Laskowską;
– 17 II w niedzielę
w Ojcowie:

– o 8. – za śp. Walentego i Jadwigę Gumulów;
– o 10. – za śp. Stefanię, w rocz. śm. i Edwarda Kijaków, Eugenię i Bronisława Pietruszków, zam. wnuki Anna i Remigiusz z rodzinami;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Kazimierę i Stanisława Miodek i ich rodziców.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
Tygodnik Niedziela, temat numeru: Światowy Dzień Chorego – Lekarz w białym Chlebie. Docierają do Lourdes chorzy z całego świata. Proszą o zdrowie i wyjeżdżają pocieszeni.
W Tygodniku Gość Niedzielny, temat wydania: Maryja płacze nad światem. Papież Franciszek wybrał sanktuarium maryjne w Akicie w Japonii na miejsce modlitwy w intencji pokoju na Bliskim Wschodzie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych łask Bożych.