Ogłoszenia 3 lutego 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Pierwszego Listu św. Pawła Ap. do Koryntian: „Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość – te trzy: największa z nich jednak jest miłość”.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: – 5 II – św. Agaty, dziewicy i męczennicy; – 6 II – świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– od poniedziałku do piątku Msze św. tylko rano o 7. w Kaplicy św. Br. Alberta;
– 9 II w sob. w Ojcowie o 17 – o Boże bł. i zdrowie dla Małgorzaty z ok. rocz. urodzin oraz o Boże bł. dla całej rodziny;
– 10 II w niedzielę
w Ojcowie:

– o 8. – za Parafian;
– o 10. – za śp. Genowefę Leszczyńską w 2 rocz. śmierci;
w Grodzisku
– o 12. – w rocz. urodzin Beaty oraz w 7 rocz. urodzin Emila, o zdrowie i Boże bł.

Dziękuję za złożone w zeszłą niedzielę dodatkowe ofiary na pomoc w leczeniu dla chorej dwuletniej Mai Szyniszewskiej w wysokości 421 zł. Bóg zapłać.


Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

W Tygodniku Niedziela, polecam artykuł o zakończonych ŚDM: Młodzi są Bożym „Teraz”. Polecam też inny artykuł: „Dziedzictwo kultury europejskiej”. Człowiek potrzebuje sztuki dla wyrażania tajemnicy Boga i tajemnicy swojego życia.
W Tygodniku Gość Niedzielny polecam rozmowę z ks. prof. Robertem Skrzypczakiem: „Albo się nawrócimy, albo pozabijamy.” O sensie nagłej śmierci, nawróceniu z nienawiści i potrzebie przebaczenia.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych łask Bożych.