Ogłoszenia 7 października 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed dzisiejszą Ewangelią: „Jeżeli miłujemy się wzajemnie, Bóg w nas mieszka i miłość ku Niemu jest w nas doskonałą.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – dzisiaj wspomnienie NMP Różańcowej; 9 X – bł. Wincentego Kadłubka, bpa; – 12 X – bł. Jana Beyzyma, kapłana; – 13 X – bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.

– 8 X pn. w Ojcowie o 18. – za śp. Andrzeja Łapkę, zam. Maria i Władysław Synowscy;
– 9 X wt. w Grodzisku o 18. – za śp. Józefa, Walerię i Wawrzyńca Banasiów;
– 10 X śr. w Ojcowie o 18. – za śp. Wacława Morawskiego;
– 11 X czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Stanisława Domagalskiego w 3 rocz. śm.;
– 12 X w pt. w Ojcowie o 15. – ślub Justyny Dębskiej i Jana Szuszkiewicza; – o 18. w Ojcowie – za śp. Urszulę, Marka, Zofię i Stanisława Legut;
– 13 X w sob. w Grodzisku o 17. – za śp. Martę Blasińską, Jana Wypart, Janinę i Stefana Szopów;
– 14 X w niedzielę

– o 8. – o Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla ks. Stanisława z ok. rocz. urodzin, zam. Margaretki;
– o 10. – za śp. Walentego i Jadwigę Gumulów;
– o 12. – o Boże bł. i zdrowie dla dzieci i rodziców.

W miesiącu październiku Msza św. wieczorna w niedziele, będzie odprawiana w Ojcowie o godz. 16.
Natomiast, od listopada do kwietnia nie będzie już wieczornej Mszy św.
Przypominam, że w październiku przez cały miesiąc modlimy się na różańcu po każdej wieczornej Mszy św.
– 13X w sob. po Mszy św. o 17. w Grodzisku – nabożeństwo fatimskie połączone z procesją przy kościele. Zapraszam.
– W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz 18-ty Dzień Papieski. Naszymi dodatkowymi ofiarami będziemy mogli wesprzeć Dzieło Nowego Tysiąclecia, stypendialną pomoc dla utalentowanych dzieci i młodzieży z niezamożnych rodzin.

W Tygodniku Niedziela polecam artykuł ks. Krzysztofa Pawliny: Cele życiowe młodzieży.
W Gościu Niedzielnym temat wydania: Męska lina ratunkowa. Na co dzień zabiegani, zapracowani, świadomie znajdują czas na „uczepienie się” Maryi. Świadectwa mężczyzn codziennie odmawiających różaniec.

Dziękuję serdecznie za życzenia, które otrzymałem z ok. imienin. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych łask Bożych.