6 marca 2016 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu

Słowo życia z 2 Listu św. Pawła Apostoła do Koryntian:
„W imię Chrystusa prosimy: pojednajcie się z Bogiem. On to dla nas grzechem uczynił Tego, który nie znał grzechu, abyśmy się stali w Nim sprawiedliwością Bożą.”

Dzisiejsza 4 niedziela Wielkiego Postu nosi nazwę niedzieli radości – „Laetare”. Jesteśmy w połowie okresu Wielkiego Postu i przybliża się czas radości wielkanocnej. Ale czy podjęliśmy już wysiłek przemiany i nawrócenia, aby móc wyjść naprzeciw Zmartwychwstałego Pana? Dlatego zachęcam, byśmy skorzystali z rekolekcji wielkopostnych i przystąpili do sakramentu pokuty i pojednania.

Rekolekcje w Ojcowie odbędą się w dniach 11-13 marca, a poprowadzi je ks. prof. Jarosław Jagiełło. Rozpoczniemy w piątek o 16.30 Drogą Krzyżową, a następnie Msza św. z nauką. W sobotę od godz. 16.00 spowiedź św., wystawienie Najśw. Sakramentu, a o 17.00 Msza św. z nauką. Zakończenie rekolekcji w przyszłą niedzielę. Zapraszam. Dzisiaj natomiast rozpoczynają się rekolekcje w Skale.

Zapraszam w każdy piątek Wielkiego Postu na nabożeństwo Drogi Krzyżowej do Ojcowie na godz. 16.30, natomiast w niedziele po Mszy św. o godz. 8.00 na nabożeństwo Gorzkich Żali.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– w pn. intencja wolna;
– 8 III wt. w Ojcowie o 17. – za śp. Jana, Agatę, Jadwigę i Mikołaja Katarzyńskich;
– 9 III śr. – Msza św. tylko rano o 7. w Kaplicy św. Br. Alberta;
– 10 III czw. w Ojcowie o 17. – o nowe i święte powołania kapłańskie;
–  11 III pt. w Ojcowie o 17. – 1) w int. Parafian o owocny udział w rekolekcjach; 2) za śp. Annę, Janusza i Mariana Bosaków;
– 12 III sob. w Ojcowie o 17. – z ok. rocz. urodzin w int. Tomasza i jego Mamy o zdrowie, Boże bł. i liczne łaski;
– 13 III niedziela
w Ojcowie:

– o 8. – 1) za Parafian; 2) za śp. Józefa Synowiec, zam. koledzy z pracy;
– o 10. – 1) za śp. Helenę i Andrzeja Starczyńskich; 2) o Boże bł. dla rodziny i pomyślne zdanie egzaminów dla dzieci;
     w Grodzisku
– o 12.  – 1) za śp. Kazimierza Dziedzica w 1 rocz. śm., za Mariannę, Józefa, Wacława Madejów; 2) za śp. Helenę Kajca i Józefa Muzyka.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej
. W Tygodniku Niedziela temat numeru: korzenie Europy; artykuł – Prekursorzy jedności Europy. Natomiast w Tygodniku Gość Niedzielny temat numeru: Chrzest Polski 966 roku i pytanie: Jak świętować najważniejsze wydarzenie w historii naszego kraju?

Wszystkim Paniom z ok. Dnia Kobiet składam najserdeczniejsze życzenia licznych łask Bożych oraz wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego i zdrowia. 

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.