Ogłoszenia 25 listopada 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

Słowo życia z dzisiejszej Ewangelii św. Jana: „Piłat zapytał Jezusa: „Czy Ty jesteś Królem żydowskim?” … Odpowiedział Jezus: „Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu ”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 30 XI – święto św. Andrzeja Apostoła; – 1 XII – z racji pierwszej soboty miesiąca Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP. Za tydzień rozpoczniemy nowy rok kościelny i nowy czas liturgiczny, okres adwentu.
W dniu 29 XI przypada czwarta rocznica ingresu naszego biskupa Jana Piotrowskiego do katedry kieleckiej. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji.

– 26 XI pn. w Ojcowie o 17. – za śp. Michalinę i Stanisława Filipków oraz za zm. z rodz. Stefańskich i Filipków;
– 27 XI wt. w Ojcowie o 17. – za śp. zm. Jerzego Woźniaka w 2 rocz. śm.;
– 28 XI śr. w Ojcowie o 17. – za śp. Adama Bosaka i zm. z rodziny;
– 29 XI czw. w Ojcowie o 17. – o Boże bł. i opiekę MB dla Antosia w 1 rocz. urodzin;
– 30 XI pt. – za śp. Andrzeja, Bronisławę i za zm. z rodziny;
– 1 XII sob. w Ojcowie o 17. – w int. Ewy Cyganek w 18 rocz. urodzin, o Boże bł. i potrzebne dary Ducha Św., zam. rodzice;
– 2 XII w niedzielę

– o 8. – za śp. Katarzynę, Mieczysława i Ryszarda Gugulskich oraz za Annę i Jana Kasprzyków;
– o 12. – o Boże bł. i zdrowie dla Andrzeja Muzyka.

Dziękuję za ofiary złożone na prace w parafii: 1 rodz. w wysokości 200 zł i 1 rodz. w wysokości 100 zł. Bóg zapłać.

W Tygodniku Niedziela polecam artykuł o Jezusie Chrystusie Królu Wszechświata. Co to znaczy, że Jezus z Nazaretu, Syn Człowieczy i Syn Boży, jest Panem kosmosu, wszystkiego co istnieje?
W Gościu Niedzielnym polecam rozmowę z prof. Ryszardem Legutko: „Naturalna niechęć”. O przyczynach rosnącej dyskryminacji chrześcijan w zachodniej cywilizacji.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych łask Bożych.