Ogłoszenia 11 listopada 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Listu do Hebrajczyków: „Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: dzisiaj – św. Marcina z Tours, bpa; – 12 XI – św. Jozafata, bpa i męczennika; – 13 XI – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski; – 16 XI – NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia; – 17 XI – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 12 XI pn. w Ojcowie o 18. – 1) w int. Juliana z ok. 7 rocz. urodzin o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski; 2) w int. Ignacego z ok. 10 rocz. urodzin o zdrowie, Boże bł. i opiekę Matki Bożej;
– 13 XI wt. w Ojcowie o 17. – za śp. Stanisława Różanego, zam. Krystyna Marszałek;
– 14 XI śr. w Grodzisku o 17. – 1) o Boże bł. i opiekę Matki Bożej przez wstawiennictwo bł. Salomei dla pielgrzymów i ich rodzin ze Szczepanowa ; – 2) o Bożą pomoc w rozwiązaniu trudnej sprawy przez wstawiennictwo MB Nieustającej Pomocy i bł. Salomei;
– 15 XI czw. w Ojcowie o 17. – za śp. Janusza, Zygmunta i Stanisławę Kurkiewiczów, za Mikołaja i Agatę Srebnickich;
– 16 XI pt. w Ojcowie o 18. – za zmarłych Parafian;
– 17 XI sob. w Grodzisku o 12. – 1) za Parafian; – 2) za Dobroczyńców Parafii;
– 18 XI w niedzielę
w Ojcowie:

– o 8. – za śp. Józefa Synowca, zam. żona;
– o 10. – za śp. Helenę i Andrzeja Starczyńskich;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Mariannę i Mieczysława Domagalskich oraz ich rodziców.

Dzisiaj w naszej wspólnocie rozpoczynamy II Misje Parafialne, które przygotują nas na obchód uroczystości 750 rocz. śmierci bł. Salomei, patronki naszej Parafii.
Odbywają się one w 10 rocz. powstania parafii, a zakończą się w sobotę 17 XI.
– Jutro Msza św. z nauką o godz. 18. w Ojcowie, a w następne dni o godz. 17.
– W piątek 16 XI spowiedź św. w Ojcowie od godz. 17.30. Po Mszy św. w tym dniu przejdziemy ze świecami pod krzyż misyjny u stóp zamku ojcowskiego. Również w piątek na zamku w Pieskowej Skale odbędzie się sesja naukowa pt.: „Konwent Klarysek skalskich a dziedzictwo kulturowe i religijne bł. Salomei.
– W sobotę 17 XI uroczysta Msza św. ku czci bł. Salomei o godz. 12. w Grodzisku.
Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Bp Kielecki Jan Piotrowski. Po niej odbędzie się koncert muzyki średniowiecznej z klasztorów klarysek polskich w wykonaniu zespołu „Ensemble Peregrina” z Bazylei. Program szczegółowy misji jest wywieszony w gablocie i można go znaleźć na stronie internetowej parafii. Nauki misyjne poprowadzi ks. dr Artur Kardaś, ze zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców. Serdecznie zapraszam.

Dziękuję jednej rodzinie za ofiarę na prace w parafii w wysokości 200 zł. Dziękuję też za ofiary złożone na wypominki za zmarłych, przeznaczone będą na pokrycie wkładu własnego parafii w tegoroczne prace konserwatorskie. Bóg zapłać.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
W Tygodniku Niedziela polecam wywiad z Prezydentem Polski Andrzejem Dudą: „Polskość przetrwała dzięki rodzinie i Kościołowi”.
W Gościu Niedzielnym temat wydania: „Niepodległość – wykorzystana szansa”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych łask Bożych.