Ogłoszenia 19 sierpnia 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z dzisiejszej Ewangelii św. Jana: Jezus powiedział do Żydów: „Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 20 VIII – św. Bernarda, opata i dra Kościoła; – 21 VIII – św. Piusa X, papieża; – 22 VIII – NMP Królowej; – 24 VIII – św. Bartłomieja Ap., święto; – 26 VIII – NMP Częstochowskiej, uroczystość.

– 20 VIII pn. w Ojcowie o 18. – Msza św. dziękczynna w int. Adama i Aliny w 40 rocz. ślubu, z prośbą o potrzebne łaski w życiu małżeńskim i rodzinnym;
– 21 VIII wt. o 7. rano w kaplicy św. Br. Alberta – za śp. Stanisława Kaliskiego w 1 rocz. śm.; – o 17. w Grodzisku – w int. Ani w rocz. urodzin, o Boże bł. i potrzebne łaski;
– 22 VIII śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Janusza Wieczorka, zam. mieszkańcy Grodziska;
– 23 VIII czw. w Ojcowie o 18. – w int. Reginy z ok. 70 rocz. urodzin, o Boże bł. i zdrowie z podziękowaniem za otrzymane łaski;
– 24 VIII w pt. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i opiekę MB dla Wojtusia w 1 rocz. urodzin, zam. rodzice;
– 25 VIII w sobotę
– o 14.00 w Grodzisku – ślub Andrzeliki Zdybał i Rafała Doktór;
– o 15.30 w Ojcowie – ślub Anny Wolskiej i Alexa Brown;
– 26 VIII w niedzielę

– o 8. – za śp. Katarzynę i Piotra Cupiałów;
– o 10. – o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski dla Marii i Ryszarda w 40 rocz. ślubu, zam. dzieci z rodzinami; po Mszy św. chrzest Antoniny Renaty Łopatka
– o 18. – za śp. Marię, Józefa, Apolonię, Józefa, Mieczysława i Edwarda Kopcińskich;
– o 12. – za Parafian oraz o Boże bł. i potrzebne łaski dla Franciszka Gimenes Filipowicz z ok. przyjęcia chrztu św.

Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy 15 VIII uczestniczyli w naszej modlitwie w uroczystość odpustową Wniebowzięcia MNP w Grodzisku.
Dziękuję osobom, które przygotowały kościół i otoczenie oraz liturgię Mszy św.
Dziękuję Firmie „Skalanka” i „Kokosek” z Wadowic oraz osobom indywidualnym za ofiarowane wyroby na kiermasz parafialny. W końcu, dziękuję wszystkim, którzy przez zakup produktów wsparli prace remontowe w Grodzisku.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:
W Tygodniku Niedziela temat numeru: Rodzina na celowniku – O Światowym Spotkaniu Rodzin w Dublinie.
W Gościu Niedzielnym polecam rozmowę z dziennikarzem i trenerem terapii uzależnień Rafałem Porzezińskim: O trzeźwieniu osobistym i narodowym – Nie ma historii beznadziejnych.”

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.