Ogłoszenia 12 sierpnia 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z dzisiejszej Ewangelii św. Jana: Jezus powiedział do tłumu: „Kto we Mnie wierzy, ma życie wieczne. Ja jestem chlebem życia.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 14 VIII – św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika; – 15 VIII – Uroczystość Wniebowzięcia NMP; – 17 VIII – św. Jacka, kapłana.

– 13 VIII pn. w Grodzisku o 18. – za śp. Piotra, Mariannę, Edmunda i Stanisława Boroniów;
– 14 VIII wt. Msza św. tylko rano o 7. w kaplicy św. Br. Alberta;

– 15 VIII śr.

– o 8. – za śp. Mariannę Kryszko;
– o 10. – 1) za śp. Ludwikę i Romana Opalskich; 2) o Boże bł., opiekę Matki Bożej i zdrowie dla ks. Stanisława; podczas Mszy św. chrzest przyjmie Zofia Elżbieta Opalska;
– o 18. – o Boże bł. dla Małgorzaty i Mariusza Wilków z ok. 15 rocz. ślubu oraz o opiekę Matki Bożej dla dzieci;
– o 12. – 1) – za Parafian; 2) – za śp. Helenę Kajca i Józefa Muzyka;

– 16 VIII czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Zbigniewa, Zofię, Władysława Stajniak i Stanisława Goraj;
– 17 VIII w pt. w Ojcowie o 15.- ślub Doroty Cios i Marcina Kowalczyka; – o 16.30 w Grodzisku – ślub Izabeli Zakrzewskiej i Piotra Brodzińskiego; – o 18. w Grodzisku – o Boże bł., opiekę MB i zdrowie dla Marii w 30 rocz. urodzin;
– 18 VIII w sob.
– o 13.30 w Ojcowie – ślub Anny Dondziło i Artura Sumera;
– o 15.00 w Ojcowie – ślub Jagody Regulskiej i Grzegorza Bogdała;
– 19 VIII w niedzielę

– o 8. – za śp. Mariana Bosak i Mariana Szafrana;
– o 10. – za śp. Stefana, Stanisławę, Mariana, Józefa, Stanisława Szwajcowskich, Władysława, Mariannę i Konrada Tokaj; podczas Mszy św. chrzest przyjmie Bianka Banasik;
– o 18. – za śp. Annę i Władysława Wyjadłowskich;
– o 12. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Heleny Róży Leszczyńskiej z ok. przyjęcia chrztu św. – 13 VIII po Mszy św. o w Grodzisku nabożeństwo fatimskie.

Zapraszam na uroczystość odpustową Wniebowzięcia MNP do Grodziska, 15 VIII na godz. 12.
Mszy św. będzie przewodniczył ks. Waldemar Wiśniowski.
Po Mszy św. tradycyjnie kiermasz parafialny, gdzie poprzez zakup produktów będzie można wesprzeć prace remontowe w Grodzisku. Spowiedź św. w pn. 13. w Grodzisku od godz. 17.30 lub od godz. 11.30 przed Mszą św. odpustową.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:
W Tygodniku Niedziela temat numeru: Pamiętamy o bohaterach – Powstanie Warszawskie oczami dziecka.
W Gościu Niedzielnym polecam rozważanie o Wniebowzięciu NMP – „Ostatni sen Maryi.”

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.