Ogłoszenia 29 kwietnia 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocy

Słowo życia z Ewangelii św. Jana: „Jezus powiedział: „Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać… Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 1 V – Uroczystość św. Józefa Rzemieślnika, Patrona naszej Parafii; – 2 V – św. Atanazego, bpa i doktora Kościoła; – 3 V – Uroczystość NMP Królowej Polski; – 4 V – św. Floriana męczennika, patrona strażaków. Z racji pierwszego piątku miesiąca, spowiedź święta w Ojcowie od 16.30. Po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwa do Serca Jezusowego. – 5 V w sobotę – modlitwa do Niepokalanego Serca NMP.
Przez cały miesiąc maj, po wieczornej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa litanijna do Matki Bożej. W uroczystość odpustową św. Józefa Rzemieślnika w Ojcowie kazania wygłosi ks. dr Artur Skrzypek diecezjalny duszpasterz rodzin, a po Mszach św. w Ojcowie poświęcenie pojazdów. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na remont i wzmocnienie konstrukcyjne podpór Kaplicy „Na Wodzie”.

– 30 IV pn. o 7. – w Grodzisku o 17. – o Boże bł. i zdrowie dla Mateusza z ok. 18 rocz. urodzin, zam. mama;
– 1 V wtorek
– o 8. – 1) za Parafian; 2) o Boże bł. i dary Ducha Św. dla rodziny Pawła i Małgorzaty oraz Przemysława i Eweliny;
– o 10. – 1) za śp. Władysława i Zygmunta Kemonów; – 2) – śp. Eleonorę, Katarzynę i Stefana Gądków;
– o 18. – za śp. Irenę Krawczyk w rocznicę śmierci oraz Jacka Krawczyka;
– o 12. – o szczęśliwe rozwiązania dla córki Joanny i o zdrowie dla dziecka, zam. rodzice z mężem;
– 2 V śr. w Ojcowie o 18. – za śp. Jerzego Nowaka w rocz. śm.;
– 3 V czw.
– o 8. – w int. Katarzyny o dary Ducha Świętego na maturze;
– o 10. – za śp. Michalinę Gąskę;
– o 18. – o zdrowie i Bożą opiekę dla Nikola Dorna w 1 rocz. urodzin;
– o 12. – za śp. Helenę i Józefa Noska, zam. córka z rodziną;
– 4 V w pt. w Ojcowie o 17. – o zdrowie i Boże bł. dla Ireny w 60 rocz. urodzin, zam. wnuczka Ola;
– 5 V w sob. w Ojcowie o 18. – za śp. Balbinę i Franciszka Mosurków oraz za zm. z rodziny;
– 6 V w niedzielę
– o 8. – za śp. Zdzisława Katarzyńskiego w 8 rocz. śm.;
– o 10. – za śp. Kazimierza w rocz. śm. i Władysława Zawiszów, zam. siostrzenica z rodziną; – o 18. – za Parafian;
– o 12. – za śp. Kazimierę i Stanisława Miodek.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:
W tygodniku Niedziela polecam: – Czy istnieją trzy Kościoły? – ciekawy felieton Witolda Gadowskiego na temat polskiego katolicyzmu. – Siostra naszego Boga o bł. Hannie Chrzanowskiej.
W Gościu Niedzielnym: – Tego uczyła pani Hanna – nowa polska błogosławiona. – Furia – prawie 200 mln chrześcijan doznaje dziś prześladowania. Zabijanie ludzi i palenie kościołów jest faktem.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.