Koncert chóru z Budapesztu w Ojcowie.

W niedzielę 22.04.2018r. w malowniczej scenerii przy Kaplicy Na Wodzie w Ojcowie odbył się koncert chóru szkoły katolickiej Św.Filipa Neri z Budapesztu, .
Chór zaśpiewał kilka pieśni w akompaniamencie instrumentów perkusyjnych.
Ferenc Farkas :6 węgierskich piesni ludowych
Bach: menuet – chór i dzwonki
Mozart: Magiczne Dzwonki – chór i dzwonki
Autor nieznany: Taniec Niemiecki – chór i dzwonki
Arpad Balazs: Pieśń o pokoju
Arpad Balazs: Kwiat czarnego bzu
Gyorgi Selmeczi: Oda milenijna

Północno-wschodnia Najświętsza Katolicka Katolicka Szkoła Podstawowa od 42 lat funkcjonuje w ponad stuletnim budynku szkolnym przy ulicy Béla w Budapeszcie.  Istnienie i skuteczne funkcjonowanie szkoły jest przykładem rodzicielskiej samoorganizacji, troskliwego utrzymania diecezji i owocem pracy nauczycieli. Szkoła jest jedną z 22 placówek oświatowych w Archidiecezji Budapeszt-Eszetergomi.

Patron szkoły Philip Neri (Filippo Neri) (Florencja, 21 lipca 1515 r. – Rzym, 26 maja 1595 r.) jest świętym Kościoła rzymskokatolickiego. Humor Filippo Neri i jego szalona osobowość sprawiły, że stał się popularny jeszcze za życia. Wiele anegdot przypomina jego pogodną osobowość, ale także szczególne przeżycia religijne.

Misją jest ukazanie pogodnego ducha Szkoły Neri, która jest ważna nie tylko dla wierzących, katolików, ale dla wszystkich rodzin, które poszukują prawdy i szukają Boga.

 

Zdjęcia zostały wykonane w czasie wycieczki chóru do Krakowa w 2015 roku. https://www.neriiskola.hu/