Ogłoszenia 22 października 2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ewangelii św. Mateusza: „Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
– dzisiaj wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża; – 28 X – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Za tydzień Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. W naszej parafii modlitwa różańcowa codziennie po wieczornej Mszy św. Przypominam, że w październiku w niedziele Msza św. wieczorna jest odprawiana w Ojcowie o godz. 16. Natomiast, od listopada do kwietnia nie będzie wieczornej Msza św. w niedziele.

– 23 X pn. o 7. w kaplicy Św. Br. Alberta – w int. Parafian; – o 17. w Ojcowie – za śp. Juliannę, Helenę, Jana, Bronisława Rechów, Janinę Piwowarczyk i za zmarłych z rodziny;
– 24 X wt. o 7. w kaplicy Św. Br. Alberta – o Bożą opiekę, zdrowie i szczęśliwą operację dla Zdzisława; – w Ojcowie o 17. – za śp. Kazimierę Jabłońską, zam. rodzina;
– 25 X śr. w Grodzisku o 18. – z ok. 17 rocz. ślubu Agnieszki i Marcina, o Boże bł. i potrzebne łaski na dalsze lata życia i o Bożą opiekę dla rodziny;
– 26 X czw. w Ojcowie o 17. – Msza św. dziękczynna w int. Anastazji w 1-szą rocz. urodzin oraz Alicji  w 3-cim roku życia z prośbą o zdrowie i Boże bł.;
– 27 X pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Mariannę i Mieczysława Domagalskich;
– 28 X w sobotę
– o 11.  w Ojcowie – Msza św. i chrzest Kajetana Garnczarskiego;
– o 12.30 w Ojcowie – ślub Karoliny Przybytek i Sebastiana Banacha;
– o 14. W Grodzisku – ślub Anny Marczyk i Michała Pasula;
– o 17. w Ojcowie – za śp. Genowefę, Wincentego, Piotra, Andrzeja Katarzyńskich i Janinę Gumula;
– 29 X w niedzielę

– o 8. – za śp. Władysławę Wawro w 5 rocz. śm. i za zm. z rodziny;
– o 10. – za śp. Tadeusza Jakubka;
– o 12.– o zdrowie i Boże bł. dla Iwony z ok. imienin.

Ks. Proboszcz dziękuje bardzo serdecznie za życzenia urodzinowe i imieninowe
, za modlitwę oraz złożone ofiary Parafianom; Paniom z Koła Margaretek, Koła Różańcowego i wszystkim, którzy do tych życzeń się dołączyli.
Złożone ofiary będą w całości przeznaczona na renowację ambony w Grodzisku.
Dziękuję też za ofiary na prace remontowe w Parafii: jednej os. za 500 zł i jednej rodzinie za 100 zł.

Proszę o składanie na kartkach imion i nazwisk bliskich zmarłych do modlitwy wypominków na nowy rok.

Proszę też o zaznaczenie, na której Mszy św. mają być odczytane, czy o godz. 8., 10. lub o 12.

Tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny są wyłożone na ławce przy wyjściu z kościółka.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.