30 sierpnia 2015

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Listu św. Jakuba Apostoła: „Przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo, które ma moc zbawić dusze wasze. Wprowadzajcie zaś słowo w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami oszukującymi samych siebie.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
– 1 IX – bł. Bronisławy dziewicy; Dzień modlitwy o pokój na świecie.
– 3 IX – św. Grzegorza Wielkiego papieża i doktora Kościoła;
– 4 IX – z racji I-szego piątku miesiąca Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa. Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 31 VIII pn. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Stanisława Opalskiego; Msza św. od Parafii;
– 1 IX wt. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Rozalię, Jana, Stanisława, Rosę Dulewicz oraz za Mariannę Kopcińską;
– 2 IX śr. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Andrzeja Katarzyńskiego, Mariannę i Wincentego Wilków;
– 3 IX czw. w Grodzisku o 18.00 – za śp. Mariannę i Józefa Kasprzyków;
– 4 IX pt. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Stanisława Opalskiego, zam. Maria i Alfred Dziedzicowie. Przed Mszą spowiedzi św. z racji I-szego piątku miesiąca;
– 5 IX sobota
– o 13.30 w Ojcowie– ślub Karoliny Budzoń i Sebastiana Mrożka;
– o 15.00 w Grodzisku – ślub Izabeli Fus i Mateusza Borkowskiego;
– o 16.30 w Ojcowie – ślub Alicji Świątkowskiej i Kamila Kaczmarczyka;
– 6 IX niedziela

– o 8.00 – za śp. Bronisławę, Andrzeja, Stefanię i Stanisława Bosaków;
– o 10.00 – za śp. Stefana Szwabika w 11 rocz. śm.;
– o 18.00 – za śp. Wincentego i Małgorzatę Mosurków; Józefę i Antoniego Boroniów w rocz. śm.; za śp. Helenę i Wojciecha Boroniów;
– o 12.00 – za śp. Stanisława Pacynę i Marię Torchan.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik Gość Niedzielny: „Sztuka życia z Bogiem”. Co takiego jest w książce „O naśladowaniu Chrystusa”, że czytają ją tysiące ludzi? Do dzisiejszego numeru dołączono audiobook w formacie MP3. W Tygodniku Niedziela temat numeru: 35 rocznica powstania Solidarności.

Składam serdeczne życzenia zdrowia i Bożego bł. wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia.