Ogłoszenia 9 czerwca 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ew. św. Marka: „Jezus spoglądając na siedzących dokoła Niego rzekł: „Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką””.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
– 11 VI – św. Barnaby, Ap.; – 13 VI – św. Antoniego z Padwy, kapłana i dra Kościoła; – 14 VI – bł. Michała Kozala, bpa i męczennika. Pamiętajmy, że miesiąc czerwiec jest poświęcony czci N. Serca Pana Jezusa. Codziennie po wieczornej Mszy św. nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego. Zachęcam, abyśmy również w naszych rodzinach modlili się tą litanią.
Dziękuję serdecznie osobom, które przygotowały w Grodzisku ołtarze wystawienia na procesję oktawy Bożego Ciała, za pomoc podczas procesji, a szczególnie dzieciom i młodzieży w niej uczestniczącym.
W tym tygodniu zostały wykonane nowe bariery drewniane przy szlaku na Grodzisko oraz 15 nowych ławek przy parkingu w Grodzisku oraz na terenie rekreacyjnym.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:

– 10 VI pn. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Elżbiety i Zbigniewa Tarapacz w 40 rocz. ślubu;
– 11 VI wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Stanisławę i Józefa Morawskich;
– 12 VI śr. w Ojcowie o 18. –o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski dla rodziny Wilczyńskich;
– 13 V czw. w Grodzisku o 18. – za śp. Tomasza Feliksa Dziura, po Mszy św. nabożeństwo fatimskie z procesją przy kościele;
– 14 VI pt. w Ojcowie o 13. – ślub Dagmary Tryba i Łukasza Bątor; – o 15 – ślub Natali Furgał i Przemysława Dyś; – o 18 w Ojcowie – za śp. Teodorę i Stanisława Kantorów;
– 15 VI sob. w Ojcowie o 15. – ślub Andżeliki Wojdyły i Krzysztofa Gutowskiego; – o 18. w Ojcowie – za śp. Jana Seweryna w rocz. śm., zam. córka Elżbieta;
– 16 VI niedziela
w Ojcowie

– o 8. – za Parafian;
– o 10. – za śp. Edwarda w 40 rocz. śm. i Stefanię Kijaków, Eugenię, Bronisława i Helenę Pietruszków, zam. syn Tadeusz;
– o 18 – za śp. Jana Koczwarę;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Edwarda i Kazimierę Adamczyków, Anielę Niestój, Jadwigę i Władysława Piwowarczyków. Podczas Mszy św. chrzest przyjmie Magdalena Cyber Fraczek.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
W tygodniku Gość Niedzielny temat główny: Serce Jezusa. Żar serca nie gaśnie.
W tygodniku Niedziela polecam artykuł: Manipulowanie Biblią. Polecam też nowy numer Historia Kościoła. Szereg artykułów pod tytułem: Wakacyjny przewodnik historyczny.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych łask Bożych.