Ogłoszenia 12 maja 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Słowo życia z Ew. św. Marka.: Jezus powiedział do swoich uczniów: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony”.

W liturgii tego tygodnia wspominamy: – 13 V – NMP z Fatimy; W tym dniu po Mszy św. w Grodzisku o godz. 18., nabożeństwo fatimskie, zapraszam. – 14 V – święto św. Macieja Ap.; – 15 V – św. Zofii; – 16 V – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Będzie to zarazem w naszej parafii Dzień Seminaryjny. Będziemy się modlić o nowe powołania do służby Bożej w Kościele i złożymy na tacę ofiary na wsparcie WSD w Kielcach.
Miesiąc maj, to miesiąc Maryjny, codziennie po wieczornej Mszy św. nabożeństwo majowe ku czci NMP. Zapraszam.
– Dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
– Przypominam o obowiązku przystąpienia do wielkanocnej spowiedzi i Komunii św.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 13 V pn. w Grodzisku o 18. – za śp. Bożenę Grodzką i Andrzeja Tarnówkę, zam. kuzyn;
– 14 V wt. w Ojcowie o 18. – z ok. 12 rocz. urodzin Sary, o Boże bł. i opiekę Matki Bożej oraz o potrzebne łaski dla rodziny;
– 15 V śr. w Ojcowie o 17. – za sp. Lucynę Glanowską, zam. córka Zofia;
– 16 V czw. w Ojcowie o 18. – Msza św. dziękczynno – błagalna, z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże bł. dla rodziny;
– 17 V pt. w Ojcowie o 15. – chrzest Karola Wojciecha Przyjemskiego; – w Ojcowie o 18. – Msza św. dziękczynno – błagalna o zdrowie dla Łukasza i o Boże bł. dla rodziny;
– 18 V sob. w Grodzisku o 17. – o Boże bł., zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Zofii i Zosi z ok. rocz. urodzin i imienin;
– 19 V niedziela
w Ojcowie

– o 8. – za śp. Zofię Wawro;
– o 10. – w 6 rocz. urodzin Martynki, o Boże bł. i opiekę M.B. dla rodziny;
– o 18 – za Parafian;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Anielę, Stanisława i Adama Rogóż.

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Tomasz Knapik, kawaler, parafia tutejsza i Sylwia Maciejewska, panna, parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu. Kto by wiedział o istniejących przeszkodach w zawarciu tego związku, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Zapowiedź trzecia.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
W tygodniku Gość Niedzielny polecam artykuł: Podmieniona Łucja i inne absurdy. Przekłamania związane z objawieniami w Fatimie.
W tygodniku Niedziela polecam artykuł: Dźwięki Boga. Bycie chrześcijaninem oznacza usłyszeć, co Bóg dzisiaj mówi.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych łask Bożych.