Ogłoszenia 8 października 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed dzisiejszą ewangelią: „Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem, abyście szli i owoc przynosili” (J 15,16).

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 9 X – bł. Wincentego Kadłubka, bpa, patrona naszej diecezji; – 13 X – bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. 13 X w piątek, po Mszy św. o godzi 17 w Grodzisku, nabożeństwo fatimskie. Zapraszam.
14 X – przypada Dzień Edukacji Narodowej, z tej okazji składam wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom najlepsze życzenia: wszelkich łask Bożych, zdrowia i Bożego bł. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach i wychowawcach.
W przyszłą niedzielę, 15 X, będziemy obchodzić XXIII Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II – Cywilizacja życia. Stypendyści z wielką wdzięcznością proszą o wsparcie. Dlatego będzie dodatkowa zbiórka na pomoc stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. 

Miesiąc październik poświęcony jest modlitwie różańcowej, codziennie po wieczornej Mszy św. modlimy się w kościele na różańcu. Niech to będzie nasza codzienna modlitwa.

Przez miesiąc październik w niedziele, Msza św. wieczorna w Ojcowie jest odprawiana o godz. 16. Od listopada do kwietnia, nie będzie wieczornej niedzielnej Mszy św. w kaplicy w Ojcowie.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 9 X pn. w kaplicy św. Br. Alberta o 7. – za Parafian; – w Ojcowie o 17. – za śp. Andrzeja, Genowefę i Wincentego Katarzyńskich, Mariannę i Wincentego Wilków;
– 10 X wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Anielę Marszałek oraz za zm. z rodz. Piotrowskich i Parzelskich;
– 11 X śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Władysława Guzika, zam. Monika i Damiana;
– 12 X czw. w Grodzisku o 17. – za śp. Józefa Mosurka, zam. żona;
– 13 X pt. w Grodzisku o 17. – za śp. Jadwigę i Mikołaja Katarzyńskich oraz zm. z rodziny;
– 14 X sob. w Ojcowie o 13. – chrzest Aleksandra Piutal; – 17. – za śp. Małgorzatę Natkaniec, zam. koleżanka Karolina z rodz.;
– 15 X niedziela
w Ojcowie:

– o 8. – o Boże bł., dary Ducha Świętego oraz opiekę MB dla Księdza Proboszcza i za Parafian;
– o 10. – w 7 rocz. ślubu Edyty i Łukasza oraz za Zuzię w 6 rocz. ur., o zdrowie i Boże bł.;
– o 16 – za śp. Wacławę i Władysława Gumulów;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Jadwigę i Walentego Gumulów.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, gazety są wyłożone przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych darów Ducha Świętego.