Ogłoszenia 1 października 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Listu św. Pawła do Filipian: „Bracia: Jeśli jest jakieś napomnienie w Chrystusie, jeśli jakaś moc przekonująca Miłości, jeśli jakieś uczestnictwo w Duchu, jeśli jakieś serdeczne współczucie – dopełnijcie mojej radości przez to, że będziecie mieli te same dążenia.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – dzisiaj – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, karmelitanki z Lisieux; – 2 X – św. Aniołów Stróżów; – 4 X – św. Franciszka z Asyżu; – 5 X – św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy; – 7 X – NMP Różańcowej, odpust w parafii Smardzowice.
Miesiąc październik jest poświęcony modlitwie różańcowej. Dlatego codziennie po wieczornej Mszy św., wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa różańcowa.
W tym tygodniu z racji pierwszego czwartku miesiąca modlimy się szczególnie o nowe powołania w Kościele, a w piątek zapraszam, przed Mszą św., do spowiedzi. W tym dniu oddajemy cześć Najśw. Sercu Pana Jezusa.

Przez miesiąc październik w niedziele, Msza św. wieczorna w Ojcowie będzie odprawiana o godz. 16. Od listopada do kwietnia, nie będzie niedzielnej Mszy św. w kaplicy w Ojcowie.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:

– 2 X pn. w kaplicy św. Br. Alberta o 7. – za Parafian; – w Ojcowie o 18. – o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski dla Danuty i Roberta w 30 rocz. ślubu;
– 3 X wt. w Grodzisku o 18. – za śp. Władysława Guzika, zam. Janina i Zofia;
– 4 X śr. w Ojcowie o 17. – Msza św. dziękczynna z prośbą o Boże bł. dla Przewodników i Pracowników OPN;
– 5 X czw. w Grodzisku o 17. – za śp. Danutę i Mariana Śliwów, Zygmunta i Mariannę Kafel;
– 6 X pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Józefę Katarzyńską i Małgorzatę Natkaniec;
– 7 X sob. w Ojcowie o 12. – chrzest Adama Rybaka; – 17. – za śp. Józefę, Franciszka i Balbinę Katarzyńskich i Małgorzatę Natkaniec;
– 8 X niedziela
w Ojcowie:

– o 8. – o zdrowie, Boże bł. i opiekę MB dla Pani Teresy oraz o potrzebne łaski dla Członków Koła Różańcowego;
– o 10. – w 40 rocz. ślubu Zofii i Andrzeja Zadęckich, o zdrowie i Boże bł., zam. córki z rodzinami;
– o 16 – w 18 rocz. ślubu Małgorzaty i Grzegorza o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski dla małżonków i ich dzieci;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Franciszka i Konrada Tokajów.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, gazety są wyłożone przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych darów Ducha Świętego.