Ogłoszenia 6 sierpnia 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Święto Przemienienia Pańskiego

Słowo życia z Ew. św. Mateusza: „Z obłoku odezwał się głos: „To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie””.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 8 VIII – św. Dominika, kapłana; – 9 VIII – św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy, święto; – 10 VIII – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, święto; – 11 VIII – św. Klary, dziewicy.
W poniedziałek 7 sierpnia, o godz. 8.30, Msza św. w Bramie Krakowskiej z udziałem pielgrzymów PP Krakowskiej – Kraków Śródmieście.
Przypominam, że sierpień, to miesiąc trzeźwości, ofiarowanej w intencji naszej Ojczyzny.

Rozpoczęliśmy remont Kaplicy „Na Wodzie” wewnątrz. W związku z tym, od poniedziałku do piątku włącznie wszystkie Msze św. będą odprawiane w Grodzisku, aż do odwołania. Natomiast sobotnie i niedzielne Msze św. będą odprawiane zgodnie z wcześniejszym planem. Przepraszam za trudności.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 7 VIII pn. w Grodzisku o 18. – za śp. Krystynę Szwajcowską, zam. wnuczka Małgorzata z rodz.;
– 8 VIII wt. w Grodzisku o 18. – Msza św. dziękczynna za szczęśliwą operację, o zdrowie i opiekę MB dla Jadwigi;
– 9 VIII śr. w Kaplicy św. Br. Alberta o 7. – o dar zdrowia dla Małgorzaty; – w Grodzisku o 18. – za śp. Władysława i Weronikę Bosaków;
– 10 VIII czw. w Grodzisku o 18. – o szczęśliwą operację, dar zdrowia i opiekę Matki Bożej dla Łukasza, zam. rodzice;
– 11 VIII pt. w Grodzisku o 15. – ślub Kingi Rogóż i Rafała Czecha; – o 18. W Grodzisku – za Parafian;
– 12 VIII sob. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i potrzebne łaski na dalsze lata życia małżeńskiego Adama i Aliny w 45 rocz. ślubu, zam. dzieci;
– 13 VIII niedziela
w Ojcowie

– o 8. – za śp. Władysławę Olszową w rocz. śm., zam. siostra z rodz.;
– o 10. – Msza św. dziękczynna z prośbą o Boże bł. i zdrowie dla córki Karoliny w 16 rocz. urodzin, zam. ojciec z rodz.;
– o 18 – za Parafian;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Helenę Kajcę i Józefa Muzyka.

W dniu 15 sierpnia w naszej wspólnocie obchodzimy odpust na Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
*Tradycyjnie po Mszy św. o godz. 12. w Grodzisku odbędzie się kiermasz parafialny. Planujemy min. loterię fantową. Dlatego proszę bardzo serdecznie o pomoc w przygotowaniu loterii poprzez ofiarowanie fantów. Proszę, aby były to rzeczy dobre i użyteczne. W przypadku zabawek dla dzieci, aby były one nowe. Rzeczy te można przywieść do ośrodka w Grodzisku do 10 sierpnia. Dziękuję za pomoc.
*Przed Mszą św. odpustową, o 11.15, odbędzie się koncert artystki z Ukrainy Iryny Hubiak. Absolwentka Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej im. Mykoły Łysenki, w klasie bandury. Artystka koncertuje w Ukrainie i za granicą m.in. w Polsce, Niemczech, Francji, Bułgarii, Litwie, Finlandii, Tajwanie.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Gazety są wyłożone przy wyjściu z kościoła.
W Gościu Niedzielnym polecam: Niegościnna Ziemia Święta. Kto i dlaczego coraz częściej atakuje chrześcijan w Izraelu?
W Tygodniku Niedziela temat numeru: Pić czy nie pić? Czy Polska przegrywa z alkoholem?

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych darów Ducha Świętego.