Ogłoszenia 30 lipca 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Listu św. Pawła Ap. do Rzymian: „Bracia: Wiemy, że Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra, z tymi, którzy są powołani według Jego zamysłu”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
– 31 VII – św. Ignacego z Loyoli, kapłana; – 1 VIII – św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dra Kościoła; – 4 VIII – św. Jana Marii Vianneya, kapłana; – 6 VIII – św. Przemienienia Pańskiego.
W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwa o powołania. W piątek przed Mszą św. spowiedź, a po Mszy adoracja i modlitwa do Serca Jezusowego. Zapraszam.
We wtorek w Lizbonie rozpoczynają się ŚDM. Pamiętajmy w modlitwie o młodzieży.
Przypominam, że sierpień, to miesiąc trzeźwości w intencji naszej Ojczyzny.

– 31 VII pn. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i zdrowie dla Aleksandry Domagały z ok. 18 rocz. urodzin, zam. rodzice;
– 1 VIII wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Jana Siudy w 4 rocz. śm. i za Małgorzatę Natkaniec;
– 2 VIII śr. w Ojcowie o 18. – o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski dla Patrycji i Michała z ok. zawarcia małżeństwa;
– 3 VIII czw. w Ojcowie o 18. – o Boże bł., opiekę Matki Bożej i zdrowie dla dzieci, wnuków i całej rodziny;
– 4 VIII pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Jacka Wardęgę, zam. koledzy Andrzej i Jan z rodzinami;
– 5 VIII sob. w Ojcowie o 14. – chrzest Aleksandra Szumery; – o 18 w Ojcowie – za śp. zmarłych z rodzin Opalskich i Jakubków;
– 6 VIII niedziela

– o 8. – za śp. Jana Seweryna, zam. córka Elżbieta;
– o 10. – za śp. zmarłych z rodziny Szczęsnych;
– o 18 – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Małgorzaty i Mariusza Wilków w 20 rocz. ślubu;
– o 12. – o dar zdrowia i szczęśliwy przebieg operacji dla Małgorzaty.

Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 12 w Grodzisku, błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Złożone przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na prace w parafii.

– 15 sierpnia w naszej wspólnocie obchodzimy odpust na Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Tradycyjnie po Mszy św. o godz. 12. odbędzie się kiermasz parafialny.
Planujemy min. loterię fantową. Dlatego proszę bardzo serdecznie o pomoc w przygotowaniu loterii poprzez ofiarowanie fantów. Proszę, aby były to rzeczy dobre i użyteczne. W przypadku zabawek dla dzieci, aby były one nowe. Rzeczy te można przywieść do ośrodka w Grodzisku do 10 sierpnia.
Dziękuję za pomoc.

Dziękuję dwóm rodzinom za odnowienie ołtarza polowego w Grodzisku.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Gazety są wyłożone przy wyjściu z kościoła.
W Gościu Niedzielnym polecam: Kroki w stronę Boga. O szlaku św. Jakuba de Compostela i na Jasną Górę.
W Tygodniku Niedziela temat numeru: Miłość nie umiera łatwo. Czy katolikowi wolno się zgodzić na rozwód?

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych darów Ducha Świętego.