Ogłoszenia 16 lipca 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed Ewangelią: „Ziarnem jest słowo Boże, a siewcą jest Chrystus, każdy, kto Go znajdzie, będzie żył na wieki”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 18 VII – św. Szymona z Lipnicy; – 20 VII – bł. Czesława, kapłana; – 22 VII – św. Marii Magdaleny, święto. 23 lipca obchodzony jest Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 17 VII pn. w Ojcowie o 18. – o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski dla Katarzyny i Sławomira w 10 rocz. ślubu, zam. rodzice i siostra z rodziną;
– 18 VII wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Stanisława Gubałę i Stefana Kalitę;
– 19 VII śr. w Ojcowie o 18. – za śp. Daniela Grzywnowicza w 9 rocz. śm.;
– 20 VII czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Romana Wilka w 4 rocz. śm.;
– 21 VII pt. w Ojcowie o 18. – w int. Janiny i Józefa Odrobińskich w 60 rocz. ślubu, o zdrowie i Boże bł.;
– 22 VII sob. w Ojcowie o 18. – w 18 rocz. ur. Laury Gut, o Boże bł., dary Ducha Św. i zdrowie, zam. rodzice;
– 23 VII niedziela
w Ojcowie

– o 8. – w int. Marii i Adama Madejskich w 50 rocz. ślubu, o zdrowie i Boże bł.;
– o 10. – za Parafian;
– o 18 – za śp. Ryszarda Łyczko w rocz. śm.;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Walentego i Jadwigę Gumulów.

15 sierpnia w naszej parafii obchodzimy odpust na Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
Tradycyjnie po Mszy św. o godz. 12. odbędzie się kiermasz parafialny. Planujemy m.in. loterię fantową. Dlatego proszę bardzo serdecznie o pomoc w przygotowaniu loterii poprzez ofiarowanie fantów.
Proszę, aby były to rzeczy dobre i użyteczne. W przypadku zabawek dla dzieci, aby były one nowe. Rzeczy te można przywieść do ośrodka w Grodzisku od jutra do 10 sierpnia. Dziękuję za pomoc.
Stowarzyszenie Przyjaciół Ojcowa zaprasza na Festiwal „Chopin w Ojcowie” w parku zdrojowym w dniach 22 – 23 lipca br. Szczegółowy program na plakacie.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.Gazety są wyłożone przy wyjściu z kościoła.
W Gościu Niedzielnym polecam: Pediatra na wagę złota. W Polsce brakuje pediatrów. Kiedy odchodzą z placówek, nie ma kto ich zastąpić.
W Tygodniku Niedziela w ramach: szlakiem sanktuariów Europy, polecam „Między niebem a ziemią”, o sanktuarium Czarnej madonny z Rocamadour we Francji.

Życzę dzieciom i młodzieży dobrych i bezpiecznych wakacji. Zachęcam, aby dzieci, młodzież i rodzice, podczas letniego wypoczynku, pamiętali o modlitwie i niedzielnej Mszy św. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych darów Ducha Świętego.