Ogłoszenia 28 maja 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Słowo życia z 1-go Listu św. Pawła do Koryntian: „Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch; różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan; różne są wreszcie działania, lecz sen sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich”.

Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy czas wielkanocny. Jutro rozpoczniemy czas zwykły w liturgii Kościoła. Natomiast w czwartek rozpoczniemy miesiąc czerwiec poświęcony czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, gdzie po każdej wieczornej Mszy św. będziemy się modlić litanią do Serca Jezusowego.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 29 V – święto NMP, Matki Kościoła; – 31 V – święto Nawiedzenia NMP; – 1 VI – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; – 3 VI – św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; – 4 VI – Uroczystość Najświętszej Trójcy.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 29 V pon. w Ojcowie o 18. – za śp. Jana i Reginę Wilków, ich rodziców Walentego i Katarzyny oraz Wojciecha i Marianny;
­­- 30 V wt. w Ojcowie o 18 – za śp. Helenę Piotrowską;
– 31 V śr. w Ojcowie o 18. – za śp. Marię i Stanisława Żołna, Agatę i Stanisława Boroniów;
– 1 VI czw. w Ojcowie o 18 – o Boże bł. i potrzebne łaski dla dzieci i wnuków;
– 2 VI pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Filipka Kafla;
– 3 VI sob. w Grodzisku o 12. – chrzest Hanny Czepiec i Antoniego Nowakowskiego; – o 18. w Ojcowie – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Katarzyny i Sławomira w 10 rocz. ślubu oraz o Bożą opiekę dla syna Aleksandra;
– 4 VI niedziela
w Ojcowie

– o 8. – za śp. Józefę i Antoniego Boroniów;
– o 10. – za śp. Józefa Mosurka w 13 rocz. śm., zam. żona;
– o 18 – za śp. Halinę i Stanisława Opalskich;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Zygmunta i Leokadię Pytlików, zam. syn Maciej z rodz.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.Gazety są wyłożone przy wyjściu z kościoła.
W Gościu Niedzielnym temat główny: Matki Polki żywot własny.
W Tygodniku Niedziela: Nie pozwalaj na zło. Gdzie kończy się granica pomiędzy niewtrącaniem się w nie swoje sprawy, a zwykłą znieczulicą.

W niedzielę 4 czerwca dodatkowa składka na diecezjalny fundusz budowlany.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych darów Ducha Świętego.