Ogłoszenia 19 marca 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu

Słowo życia z Ewangelii św. Jana: Jezus powiedział: „Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia.”

Dzisiejsza czwarta niedziela Wielkiego Postu prowadzi nas do spotkania z Jezusem Chrystusem, który jako światłość prawdziwa, rozprasza mroki grzechu i śmierci.
– W dniach 24 do 26 marca zapraszam na rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Spotkania rekolekcyjne z Mszą św. i nauką w piątek i sobotę o godz. 17. W kaplicy w Ojcowie.
W sobotę spowiedź św. od godz. 16.15 i w tym czasie adoracja Najśw. Sakramentu.
Zakończenie rekolekcji w niedzielę. Nauki rekolekcyjne poprowadzi ks. Czesław Bogdał z Krakowa. Serdecznie zapraszam.

Przypominam, że we wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy Drogę Krzyżową w kaplicy w Ojcowie o godz. 16.30. Natomiast w niedziele, po Mszy św. o godz. 8, modlimy się nabożeństwem Gorzkich żalów.
Jutro, 20 marca, obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msza św. w Ojcowie o godz. 17. Jest to dzień szczególnej modlitwy za mężczyzn. Przy tej okazji polecam film „Opiekun”, o tym, w jaki sposób w naszych czasach św. Józef wspiera rodziny oddających się jego opiece.
– 24 marca obchodzimy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej oraz Narodowy Dzień Życia.
– 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu przypada Dzień Świętości Życia. Możemy w tym dniu podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. W przyszłą niedzielę przejdziemy na czas letni.
Proszę serdecznie o składanie dodatkowych ofiar na kwiaty do grobu Pańskiego oraz na świecę paschalną. Możemy zakupić baranki wielkanocne w ramach pomocy Caritas w wysokości 7 zł. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 20 III pn. w Ojcowie o 17. – za Parafian; ­
– 21 III wt. – intencja wolna;
– 22 III w śr. – Msza św. tylko rano o 7 w Kaplicy św. Br. Alberta;
– 23 III czw. w Ojcowie o 17. – za śp. Andrzeja Gugulskiego w rocz. śm. oraz za Janinę, Juliana i Alfreda Boroniów;
– 24 III pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Edwarda Musiała;
– 25 III sob. w Ojcowie o 17. – 1) w int. Nikodema w 1 rocz. ur., o zdrowie i Boże bł.; 2) o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski dla Cecylii z ok. rocz. urodzin i w int. jej rodziny;
– 26 III niedziela
w Ojcowie

– o 8. – 1) za śp. Mariannę, Jerzego i Zbigniewa Kwapieniów; 2) za Parafian;
– o 10. 1) – za śp. Jadwigę Piwowarczyk w 4 rocz. śm. oraz Kazimierę, Edwarda Adamczyków i Anielę Niestój; 2) za śp. Stanisławę, Władysława, Stanisławę i Szymona Tarnówków;
w Grodzisku
– o 12. – 1) za śp. Helenę Kajca i Józefa Muzyka; 2) za śp. Władysławę Boroń, zam. mąż.

Z prasy katolickiej:
W Tygodniku Gość Niedzielny temat główny: Fałsz i manipulacja. Medialny obraz działań kardynała Karola Wojtyły tworzony przez jego oskarżycieli, to obraz fałszywy i zmanipulowany.
W Tygodniku Niedziela polecam podobnie cykl artykułów: W sieci kłamstw. Wypowiedzi abpów Stanisława Gądeckiego, Marka Jędraszewskiego i Grzegorza Rysia.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych łask.