Ogłoszenia 12 marca 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu

Słowo życia z Listu św. Pawła Ap. do Rzymian: „A nadzieja zawieść nie może, ponieważ miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany.”

Przeżywamy dzisiaj trzecią niedzielę Wielkiego Postu. Jest to czas odejścia od grzechu i umacniania wiary. W dniach 24 do 26 marca zapraszam na rekolekcje wielkopostne w naszej parafii.
Przypominam, że we wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy Drogę Krzyżową w kaplicy w Ojcowie o godz. 16.30. Natomiast w niedziele, po Mszy św. o godz. 8, modlimy się nabożeństwem Gorzkich żalów.
W poniedziałek 13 marca przypada 10 rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę apostolską. Otaczamy jego osobę naszą modlitwą.

Dziękuję serdecznie za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na pomoc na dzieła misyjne w wysokości 725 zł. Od dzisiaj rozprowadzamy baranki wielkanocne w ramach pomocy Caritas w wysokości 7 zł. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

– 13 III pn. w Ojcowie o 18. – za Parafian;
­- 14 III wt. w Ojcowie o 17. – za śp. Genowefę, Stefana, Leszka, Eugenię, Mieczysława, Janinę i zm. z rodziny;
– 15 III śr. – intencja wolna;
– 16 III w czw. – Msza św. tylko rano o 7 w Kaplicy św. Br. Alberta;
– 17 III w pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Józefę, Antoniego i Wacława Boroniów;
– 18 III sb. w Ojcowie o 17. – za śp. Dorotę, Józefa, Roberta i Pawła Parzelskich;
– 19 III niedziela

– o 8. – za śp. Józefa, Mariannę i Zbigniewa Kasprzyków, Józefa Katarzyńskiego i Józefa Dońka;
– o 10. – za zm. z rodz. Czyżów;
– o 12. – za śp. Grażynę, Helenę i Eugeniusza Mosio.

Zapraszam narzeczonych na katechezy przedmałżeńskie w dniach od 17 do 19 marca.
Pierwsze spotkanie 17 marca w piątek od godz. 18. Miejscem spotkań ośrodek w Grodzisku nr 5. Proszę o wcześniejsze zgłoszenia.

Z prasy katolickiej:
W Tygodniku Gość Niedzielny polecam artykuł z duchowości Kościoła o prywatnych objawieniach Jezusa świętym: Naturalna naturalność.
W Tygodniku Niedziela polecam artykuł: Małżeństwo z ateistą. Jak zapewnić religijne wychowanie dzieci w takiej rodzinie?

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.