Ogłoszenia 12 lutego 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ewangelii św. Mateusza: „Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo, albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 14 II – święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy; ponadto w tym dniu – św. Walentego, bpa i męczennika, patrona zakochanych.

Dziękuję serdecznie za ofiary złożone na prace w parafii. W przyszłą niedzielę złożymy dodatkowe ofiary na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

– 13 II pn. w Ojcowie: – o 17. – Msza św. błagalna – o uwolnienie syna Łukasza z nałogu oraz za śp. Piotra Zadęckiego;
– 14 II wt. w Ojcowie o 17. – w int. Eweliny z ok. 18 rocz. urodzin o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski;
– 15 II śr. w Ojcowie o 17. – za śp. Jana Krzyszkowskiego w 1 rocz. śm.;
– 16 II czw. w Ojcowie o 17. – za śp. Marię Bednarz;
– 17 II w pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Marię Bednarz;
– 18 II sb. w Grodzisku o 17. – za śp. Zbigniewa, Mariannę i Józefa Kasprzyków, Annę i Jana Kasprzyków;
– 19 II niedziela

– o 8. – za śp. Andrzeja i Piotra Dąbków;
– o 10. – za śp. Stefanię w rocz. śm. i Edwarda Kijaków, Eugenię i Bronisława Pietruszków;
– o 12. – za śp. Marię Bednarz i za Parafian.

Zapraszam narzeczonych na katechezy przedmałżeńskie w dniach od 17 do 19 marca.
Pierwsze spotkanie 17 marca w piątek od godz. 18. Miejscem spotkań ośrodek w Grodzisku nr 5. Proszę o wcześniejsze zgłoszenia.

Z prasy katolickiej:
W Tygodniku Gość Niedzielny temat główny: Dla uzdrowionych i pozostałych. Dlaczego wspomnienie liturgiczne NMP Lourdes zostało ogłoszone Światowym Dniem Chorego?
W Tygodniku Niedziela polecam artykuł z cyklu sprawy rodzinne: Moc wdzięczności każdego dnia.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.