Ogłoszenia 15 stycznia 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ewangelii św. Jana: „A Słowo stało się ciałem i zamieszkało miedzy nami. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: 17 I – św. Antoniego, opata; – 19 I – św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa; – 21 I – św. Agnieszki, dz. i m. W dniach od 18 do 25 stycznia obchodzimy Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W najbliższą sobotę obchodzimy Dzień Babci, a w niedzielę – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

Zakończyliśmy prace konserwatorskie przy elewacjach Kaplicy „Na Wodzie”.

Dziękuję Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz MKiDN za pomoc finansową w realizacji tego zadania. Na wiosnę będziemy kontynuować prace renowacyjne przy kaplicy w Ojcowie.

W najbliższym tygodniu przekazuję do renowacji dwa obrazy z kościoła w Grodzisku. Bardzo proszę osoby indywidualne lub rodziny o pomoc finansową na ten cel, poprzez zgłoszenie się na listę sponsorów tego zadania. Koszt renowacji obrazów, to 22 tyś. zł.


Porządek Mszy św. w tym tygodniu:

– 16 I pn. w Ojcowie o 17. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla dobroczyńców naszej Parafii;
– 17 I wt. w Ojcowie o 17. – za zmarłych zgłoszonych do modlitwy wypominków i za dusze w czyśćcu cierpiących;
– 18 I śr. – Msza św. tylko rano o 7. w kaplicy św. Br. Alberta;
– 19 I czw. w Ojcowie o 17. – … int. wolna …;
– 20 I w pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Elżbietę Ordyk, w 1 rocz. śm. oraz za śp. Stanisława i Krzysztofa Ordyków;
– 21 I sb. w Ojcowie o 10. – w 160 rocz. wybuchu Powstania Styczniowego, za poległych powstańców i w int. Ojczyzny; – o 17. w Ojcowie – Msza dziękczynno – błagalna, o zdrowie i Boże bł. dla Moniki w 50 rocz. urodzin;
– 22 I niedziela.
w Ojcowie

– o 8. – za śp. Józefa, Jana, Stanisława i Emilię, za śp. Mieczysława, Anielę, Kamila i Wojciecha;
– o 10. – w 160 rocz. wybuchu Powstania Styczniowego, za poległych powstańców i w int. Ojczyzny, oraz za wstawiennictwem MB Fatimskiej, o zdrowie i Boże bł. dla męża Tadeusza z ok. 75 rocz. urodzin;
w Grodzisku
– o 12. – za Parafian.

Z prasy katolickiej:
W Tygodniku Gość Niedzielny polecam artykuł: Tak umierają papieże. To wielka łaska móc zamknąć swoje życie słowami: „Jezu kocham Ciebie”, tak jak zrobił to Benedykt XVI.
W Tygodniku Niedziela temat wydania: Jak się modlić? O modlitwie, która nie jest psychoterapią.

Składam najlepsze życzenia wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Niech Bóg wam błogosławi i obdarzy zdrowiem.

Zaproszenie:  Kierownictwo i Pracownicy Zamku w Pieskowej Skale serdecznie zapraszają na wspólne polsko – ukraińskie kolędowanie na zamku, dzisiaj, na godz. 15. Jeśli pogoda pozwoli, to spotkanie odbędzie się na zamkowym dziedzińcu wewnętrznym, lub przy gorszych warunkach, w podziemiach zamku. Zapraszamy Państwa, aby w tym świątecznym czasie spotkać się, wspólnie kolędować, budować więzi i czerpać radość ze Świąt Bożego Narodzenia. Wstęp wolny.